Jakou klávesnici používáte? (Víkendová hlasovačka)

jakou_klavesnici_hlasovacka

Možnost nainstalovat si a používat alternativní klávesnici máme na Androidu v podstatě od počátku jeho masivního rozšíření. Relativně nedávno pak tuto schopnost převzal i konkurenční iOS. Volba vhodné klávesnice je v první řadě velmi individuální záležitostí – každému totiž vyhovuje něco jiného. Zatímco jeden uživatel ocení psaní tahem prstu, druhý dá přednost možnosti změnit vzhled klaviatury a třetí třeba ocení nekonvenční způsob ovládání. V Obchodě Play je tedy široký výběr alternativ od konzervativně pojatých klávesnic, až po téměř absurdně působící aplikace. Právě na otázku, jakou klávesnici používají naši čtenáři, se hodláme zaměřit v tomto kole Víkendové hlasovačky a diskuze.

Jakou klávesnici používají naši čtenáři? Jakou klávesnici používají naši čtenáři?

Hlavní konkurenti

Jak se ukázalo před rokem v rámci našeho seriálu SvětAndroida doporučuje a Čtenáři doporučují, určitě není na světě klávesnice, která by vyhovovala všem bez rozdílu. Naopak můžeme konstatovat, že tento segment je velice roztříštěný mezi desítky aplikací. Například Klávesnice Google, která zabodovala v redakčním kole, zaujme hlavně uživatele, kteří si potrpí na rychlost, jednoduchost a snadnou použitelnost.

Dalším silným hráčem je SwiftKey, spadající dnes pod křídla Microsoftu – tato klávesnice boduje především širokými možnostmi přizpůsobení. Mezi čtenáři se pak možná až překvapivě vysoko prosadila Fleksy, která boduje například podporou gest. Své zastánce mají i konzervativněji pojaté aplikace TouchPal či Smart Keyboard.

Výběr klávesnic v Obchodě Play je široký Výběr klávesnic v Obchodě Play je široký

Jakou klávesnici používáte?

Otázka pro toto kolo víkendové hlasovačky je tedy více než jasná: jakou klávesnici používáte? Hlasujte pro tu, kterou máte aktuálně nainstalovanou a aktivní na svém telefonu.

[gravityform id=”66″ title=”false” description=”true” ajax=”true”]

V diskuzi pod článkem pak můžete zmínit, jaké hlavní důvody vás dovedly k používání právě zvolené klaviatury, případně se podělit o zkušenosti a třeba i porovnat s konkurencí.

Hlasovačka z minulého týdne

Před týdnem jsme se v rámci Víkendové hlasovačky a diskuze ptali, proč používáte či naopak nepoužíváte Bluetooth. Čtenáři mohli vybírat více možností najednou, nicméně jednoznačným vítězem se se 39 % stalo používání v autě pro telefonní hovory, streamování hudby nebo jiným funkcím.

Možná trochu překvapivě, ač dnes již existují i jiné cesty, skončil na druhém místě se 34 % hlasů přenos souborů. V pořadí třetím důvodem, proč naši čtenáři používají Bluetooth, jsou vcelku očekávané fitness náramky – pro tuto možnost hlasovalo 29 % z vás.

Mezi nejméně časté odpovědi patřilo se čtyřmi procenty ovládání “gadgetů,” 8 % čtenářů pak Bluetooth využívá pro sdílení internetového připojení přes tzv. tethering.

Výsledky Hlasovačky z minulého týdne Výsledky Hlasovačky z minulého týdne

Zajímavé číslo na závěr: zhruba každý osmý čtenář “technologii modrého zubu” nepoužívá ve svém chytrém telefonu vůbec.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (43)