Huawei P20 Pro fotí lépe, než jsme čekali. Porovnejte fotky z Paříže

huawei p20 pro foti fotky

Huawei P20 Pro fotí lépe, než jsme čekali. Huawei vypálil rybník veškeré konkurenci, alespoň podle tvrzení DxO Mark, kde je s velkým náskokem na prvním místě Huawei P20 Pro a jeho nejbližší pronásledoval je levnější verze Huawei P20. Někteří dokonce tvrdí, že jde po letech o velký posun ve fotomobilech. Kolik pravdy je na těchto tvrzeních jsme se rozhodli zjistit ještě v Paříži, kdy jsme jej postavili proti loňskému „králi“ Google Pixel 2.

Jak Huawei P20 Pro fotí? Vyzkoušeli jsme a porovnali s Pixelem 2

Podobně jako v Barceloně u telefonu Galaxy S9, i v Paříži jsme si vzali na „paškál“ novou vlajkovou loď, tentokrát od Huaweie. Při představení telefonu Huawei P20 Pro, nešetřila čínská společnost superlativy. Tento rok v podstatě vše vsadila na fotoaparát. Známe ale marketingové triky, i v minulosti jsme mohli vídat podobné superlativy a realita většinou byla horší a řada Huawei P vždy zaostávala o krok oproti té úplné špičce.

Takže i tentokrát jsme byli mírně skeptičtí nad kvalitou fotoaparátů. A to i když už má nový Huawei celkem tři. Každopádně nyní by se mohlo něco změnit, jak už naznačilo hodnocení DxO Mark nebo první dojmy v zahraničí.

Huawei P20 Pro útočí hned třemi fotoaparáty

Huawei P20 Pro má trojitý fotoaparát, se kterým pomáhala Leica. Tvoří jej 40MPx RGB senzor, 20MPx monochromatický senzor a 8MPx senzor s teleobjektivem. Světelnost objektivů je pak F/1.8, F/1.6 a F/2.4. Umí například 5x hybridní zoom, nechybí optická stabilizace obrazu či laserové ostření.

[aps_product_sz id=“488685″]

Pixel 2 je jednookým králem

Google Pixel 2 je považován za jeden z nejlepších fotomobilů na trhu. Podle žebříčku DxOMark jde o nejlepší fotomobil minulého roku. Pixel 2 má světelnost F/1.8, rozlišení 12 MPx, nechybí ani optická stabilizace či laserové ostření. Na kvalitě Pixel 2 fotografií hodně přidává software Google.

[aps_product_sz id=“452209″]

Fotografie z Huawei P20 Pro a Google Pixel 2

Veškeré nastavení jsme ponechali na automatický režim. Jsme totiž přesvědčeni, že úplně stejně používá tyto fotoaparáty drtivá většina uživatelů. Snažili jsme se snímky pořídit za stejných podmínek, aby ani jeden z telefonů nebyl zvýhodněn.

Nicméně o čistě objektivní srovnání nejde, i proto se zde nebude pouštět do nějakého hodnocení. A to z toho důvodu, že Google Pixel 2 používá ve výchozím režimu automaticky HDR, zatímco Huawei P20 Pro ne. Díky tomu fotky z Pixelu vypadají pěkněji a dynamičtěji. Příští týden už ale vydáme objektivní fototest, kde všechny tyto prvky budou zohledněny a pořádně se podíváme fotoaparátu P20 Pro na zoubek. Berte to tak spíše jako první pohled na fotografie z Huawei P20 Pro.

Google Pixel 2 / Huawei P20 Pro

Fotografie v plném rozlišení můžete stahovat ZDE.

Jak se vám zatím líbí fotografie z telefonu Huawei P20 Pro?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (16)