Google Pay dostává novinky v čele s webovou verzí

novinky v google pay

Google Pay (dříve známé jako Android Pay a Google Wallet) dostává v těchto dnech velké novinky. A to jak v mobilní verzi, tak i v té webové. Do Google Pay se nově přidává podpora pro lístky, možnost posílat peníze a také se dostalo na webovou verzi této služby.

Novinky v Google Pay potěší zatím hlavně v zahraničí

Google Pay je bohužel jedna z těch služeb, u které musíme vždy čekat, než se nové funkce objeví i v Česku. To je většinou pochopitelné, protože nové funkce většinou potřebují i dohodu se třetími stranami, ať už jsou to banky, nebo v tomto případě společnosti, které prodávají lístky a tikety. Nově se v Google Pay začnou zobrazovat lístky. Je jedno, jestli jde o MHD, koncertní lístky nebo letenky. Bohužel tato novinka je zatím silně omezena na lístky od společností Ticketmaster a Southwest. V nejbližší budoucnosti se chystá podpora i pro Eventbrite, Singapore Airlines a Vueling. I z toho jde vidět, že na nějaké výraznější rozšíření v České republice si budeme muset počkat.

google pay listky tikety

Druhou novou funkcí je možnost posílat peníze svým přátelům. Můžete si dokonce rozdělit jeden účet a společně s přáteli jej zaplatit. Bohužel je tu opět omezení, tato funkce je dostupná prozatím jen v USA a v nejbližší době se plánuje rozšíření do Velké Británie. O dalších zemích se v tuto chvíli neví.

google pay posilani penez

Mezi poslední novinky v Google Pay se dá zařadit zcela přepracovaná webové verze.  Vidět ji můžete v náhledovém obrázku, anebo případně se sami přesvědčit na stránkách ZDE. Nový design webové aplikace už naštěstí není nějak omezen a funguje i v Česku. Pokud jde o podporu českých bank, tak je situace hodně podobná tomu, co jsme mohli vidět před několika měsíci. Vše zatím směřuje k tomu, že první větší rozšíření podpory Google Pay nás čeká na podzim 2018.

Google Wallet
Google Wallet

Jak se vám líbí tyto novinky v Google Pay? Uvítali byste první dvě i v Česku?

Zdroj: blog.google

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (0)