Google Now nově i ve vašem počítači

chrome_ico

Služby Google Now (v české mutaci známé jako “Chytré karty Google”) byly ještě nedávno výhradní doménou mobilních zařízení s operačními systémy Android a iOS. Nově se ale objevují také na desktopech – podporovanými systémy budou Windows, Mac a Chrome OS. Základní podmínkou je ovšem webový prohlížeč Chrome, který umí zobrazovat sadu karet o počasí, výsledcích sportovních událostí, dopravní situaci a upomínky naplánovaných událostí kalendáře. Fungovat by prý měly i hlasové příkazy prostřednictvím internetových stránek Google. Rozhodně přitom nejde o překvapující novinku – Google Now se již před časem objevil v testovacích sestaveních Canary a několika betaverzích tohoto browseru.

Google Now nyní i v desktopové verzi prohlížeče Chrome Google Now nyní i v desktopové verzi prohlížeče Chrome

Ke zprovoznění by údajně mělo stačit přihlásit se v prohlížeči pod stejným účtem, jako používáte na svém mobilním telefonu, nicméně zjevně to nebude tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Dle dalších informací funguje Google Now v Chrome zatím jen v anglické mutaci prohlížeče, nicméně podpora dalších jazyků by měla přibývat v dohledné době v rámci několika týdnů. Každopádně v českém Chrome poslední verze 33.0.1750.154 na českých Windows se nám Chytré karty vyvolat nepovedlo.

Chytré karty v prohlížeči Chrome Chytré karty v prohlížeči Chrome

Pro funkce, které vyžadují informace o poloze, využívá Google Now v prohlížeči jako zdroj mobil uživatele. Tipy související s polohou se zobrazí na počítači pouze tehdy, pokud alespoň jeden mobilní přístroj uživatele má povolené odesílání údajů o poloze. Google k této funkci uvádí: “Chytré karty Google v Chromu zobrazují část Chytrých karet, která se zobrazuje v mobilním zařízení na základě jeho polohy. Nastavení polohy (Hlášení polohy a Historii polohy) můžete v zařízení Android nebo iOS kdykoli upravit.”

Další podrobnosti lze získat v nápovědě Chytré karty Google v Chromu, která je k dispozici i v češtině.

Dejte nám v diskuzi pod článkem vědět, zda se ve vašem prohlížeči Chrome zobrazují karty Google Now, případně jaké kroky jste museli provést, aby vám tato funkce fungovala!

Zdroje: Ferra, Android Central, Google+ Google Chrome.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Palmary Weather Pro

SvětAndroida doporučuje: 24 widgetů

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
10 min. uložit na později

Komentáře (8)