Skvělá zpráva: Personalizované informace z Google Now se vrací do telefonů

personalizovane informace google now asistent

Hodně z vás si ještě určitě pamatuje chytré karty Google Now, které se nyní nazývají Google Feed a slouží v podstatě jako agregátor zpráv, o kterých si Google myslí, že vás zajímají. Jenže dříve sloužil Google Now k něčemu jinému. A to se nyní vrací v trochu pozměněné podobě v Asistentu Google.

Google Now nahradí Asistent Google

Pokud vás zajímá historie Google Now ještě předtím, než se proměnil na Google Feed a v podstatě se předělal na agregátor zpráv, doporučujeme náš starší článek, kde chytré karty Google rozebíráme. Původně byly součástí Google Now i personalizované informace, kdy se využívaly všechny informace, které Google od uživatelů sbírá.

A co bylo hlavní, šlo o užitečné informace, které se měnily s ohledem na čas a místo. Ráno před prací kontroloval, jak je na tom cesta do práce, pokud hrozily kolony, upozornil vás, že máte vyjet dříve. Informoval o počasí, navigoval vás na letišti, upozorňoval na zpoždění MHD, schůzky, objednávky apod. Jenže postupem času služba změnila původní směr a personalizované informace se zobrazovaly méně a méně. Místo toho nastoupily zprávy a články.

Personalizované informace se budou objevovat v Asistentu Google

Před malou chvílí ale Google oficiálně oznámil, že personalizované informace se vrací. A to do Asistenta Google, kde se začíná tímto dnem funkce postupně rozšiřovat. To, že novou funkcí máte aktivní poznáte tak, že se vám při aktivaci Asistenta Google zobrazí v pravé části nová ikonka. Vidět ji můžete na obrázku výše.

Hlavní je ale obsah, který se bude zobrazovat. Jde opravdu o duchovního nástupce Google Now. Těšit se můžeme na užitečné informace, které jsou založené na času, lokaci a poslední interakci s Google asistentem. Funkce bude dostupná pro všechny jazyky, které podporují asistenta. To znamená, že ještě tento rok by měla být i v češtině. Prozatím musíte mít telefon přepnutý do angličtiny, abyste mohli funkci používat.

Zobrazovat se budou informace o tom, kdy máte vyrazit na cestu, kdy se vydat do práce, upozorňovat bude na schůzky. Postupně jak se budete posunovat v nabídce směrem dolů, začnou se zobrazovat i upomínky, rezervace do restaurací, lístky do kina, akcie, účty, sledování balíků a tipy pro Asistenta. Zkrátka vše, na co jsme před lety byli zvyklí z Google Now, okořeněné ale o pomoc chytrého asistenta.

Dalším plusem je to, že se chystá integrace aplikací třetích stran. Brzy tak půjdou zobrazit poznámky z Google Keep, ale také třeba upozornění z To-Do aplikací jako je Todoist, Any.do apod. Chystá se také možnost hledání aktivit v okolí, zapamatování toho, kde zrovna parkujete, personalizované doporučení na hudbu, podcasty atd. Je toho opravdu hodně. V redakci jsme z této funkce nadšení, Protože pokud bude fungovat opravdu tak, jak Google prezentuje, může jít o jednu z nejužitečnějších funkcí v Asistentu Google. Postupně se tato novinka začne uvolňovat již tento týden. A to jak pro Android, tak i pro iOS.

Google Assistant
Google Assistant

Těšíte se na personalizované informace v podání Asistenta Google? Používali jste před lety Google Now?

Zdroj: blog.google

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

google assistant cestina

Google Assistant umí česky, ale nechce

Zprávičky David Trlica David Trlica
3 min. uložit na později

Komentáře (4)