Google mění pravidla – Nexusy od operátorů dostanou pozdější aktualizace

Motorola Nexus 6 2

Jednou z velmi oblíbených výsad mobilních zařízení řady Nexus je jistě rychlost aktualizace na nejnovější mobilní operační systém Android. Aktualizaci v tento okamžik obdržíte do dvou týdnů od prvního vydání nové verze systému pro váš mobilní telefon. To by se však mohlo již velmi brzy změnit, tentokrát bohužel k horšímu.

Motorola Nexus 6 ico

Rychlost aktualizace je ovlivněna několika různými faktory, v praxi se jedná zejména o stáří mobilního zařízení, nadstavbu výrobce a v neposlední řadě také to, jestli jste mobilní zařízení zakoupili od operátora, nebo ne. Pokud jste mobilní zařízení zakoupili od operátora, tak v něm budete mít nahranou speciálně upravenou verzi ROM, ve které se bude navíc nacházet několik různých aplikací a tapet. Operátorům bohužel trvá nějaký ten čas, než do nové verze systému tyto aplikace a různý jiný obsah přidají.

Tento problém se až doposud netýkal mobilních zařízení řady Nexus. Společnost Google před několika dny změnil pravidla aktualizací, která doposud uváděla: „jakmile se objeví aktualizace, může trvat až dva týdny, než bude dostupná i pro vaše zařízení“. Aktualizovaná pravidla nyní však uvádějí: „aktualizace může být dostupná za delší čas než dva týdny, a to v závislosti na vašem operátorovi“.

Společnost Google v poslední době prodává mobilní telefony Nexus 6, které jsou, v závislosti na vašem operátorovi, obohaceny o mnohé aplikace. Pokud si mobilní telefon koupíte přímo z obchodu Google Play, tak se vás tento problém pravděpodobně týkat nebude.

Vadily by vám pozdější aktualizace u mobilních zařízení Nexus?

Zdroj: Phone Arena

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později
Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (27)