Google Mapy aktualizují, přinesou podporu SD karet a Wi-Fi mód

google mapy aktualizace

Je tomu jen pár dní, kdy jsme vás informovali o aktualizaci aplikace Google Mapy, jenž přinese pomoc všem řidičům, kterým občas dělá problémy parkování. Netrvalo dlouho a znovu došlo na oznámení, že Google Mapy aktualizují znovu a těšit se můžeme hned na dvě užitečné novinky. Které to jsou? Na to se pojďme společně blíže podívat.

Google Mapy aktualizují

První větší novinkou je tzv. Wi-Fi mód, který v možnostech nahrazuje dosavadní offline režim. Po aktivování novinky tak budeme moci aplikaci i nadále využívat, ale budeme upozorněni, že se nacházíme mimo pokrytí Wi-Fi signálu a nemělo by tak docházet na žádné velké datové přenosy.

Google mapy aktualizují

Druhou, neméně užitečnou novinkou je možnost ukládání mapových podkladů do externího úložiště. Uživatelé s možností rozšířit paměť svého smartphonu pomocí SD karet si tak nebudou nuceni zbytečně obsazovat interní paměť svého přístroje.

google-maps-sd-card-2016-08-09-02

 

Novinky jsou prozatím testovány pouze u vybraných uživatelů a je tak třeba vyčkat. Jestliže se na vás ještě nedostalo, nezoufejte, již brzy bychom se měli dočkat oficiálního uvolnění dostupného všem.

Zdroj: engadget.com, androidcentral.com

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později
Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (6)