Google v Česku spouští dvě nové služby: Letenky a Destinace

letenky google destinace

Google dnes v Česku spustil dvě nové služby: Letenky a Destinace. Už podle názvu je jasné, že jsou určeny hlavně pro cestování a dovolenou. Obě novinky jsou dostupné v českém jazyce.

Letenky a Destinace od Googlu pomůžou s plánováním dovolené

Trochu nešťastně český Google spustil novinky těsně po konci prázdnin, takže mnoho lidí tyto služby využije později. Na druhou stranu to možná bylo schválně takhle naplánované, aby se vyhnuly velkému náporu, kdy ještě nemusí být služby plně odladěné. Ať už je to jakkoliv, nyní jsou k dispozici, pojďme si je přiblížit.

Někteří si jistě vzpomenou, že jsme o letenkách i destinacích psali v minulosti, v zahraničí už byly služby spuštěny před několika měsíci. Obojí je dostupné přímo v Google vyhledávači. Destinace na Googlu umožňuje získat přehled o cenách letů i ubytování apod. Podle zájmu pak můžete dodat i zaměření, například na destinace, dovolená, pěší kultura, pláže, architektura apod. Napíšete třeba „Evropa pláže“ a Google vám nabídne interaktivní karty s informacemi. K dispozici je více než 2000 míst.

Druhou novinkou jsou Letenky, ta má za úkol ušetřit čas při hledání, porovnávání a nákupu letenek. Dostupné jsou letenky od desítek poskytovatelů. Uživatel se může podívat na to, kde jsou letenky nejlevnější, nebo tipy na úsporu při volbě jiného data či letiště. Dále také jde nastavit upozornění, když se například změní cena vybraných letenek.

K letenkám se dá dostat přes odkaz www.google.cz/flights, nebo tak, že zadáte do vyhledávače „Google letenky“. K destinacím tak, že zadáte do vyhledávače místo (kontinent, stát, země či město) a k tomu „destinace“, „dovolená“ nebo předmět zájmu. Novinky fungují jak na PC, tak i na telefonu.

Vyzkoušíte v nejbližší době tyto dvě nové funkce?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (4)