Google se zbavil Inboxu: Alternativní emailový klient Inbox by Gmail končí

google inbox by gmail konec

Inbox by Gmail se poprvé představil v roce 2014 jako moderní a experimentální emailový klient. Šlo o alternativu ke klasickému Gmailu, která se mohla chlubit mnoha zajímavými funkcemi. Nové už ale nepřijdou. Včera večer Google oficiálně oznámil, že Inbox končí. Najít a zvyknout si na náhradu mají uživatelé čas do března 2019. Po tomto datu přestane definitivně fungovat.

Inbox by Gmail končí po čtyřech letech od spuštění

V Inbox by Gmail jsme mohli od prvního spuštění vidět nové nápady, experimentální funkce jako je podpora AI, inteligentní odpovědi, automatické třídění emailů, upozornění s vysokou prioritou apod. V poslední době se však počet aktualizací výrazně snížil, Google se mnohem více zaměřoval na Gmail, kde po letech představil nový design. Ten mimo jiné obsahoval i některé funkce z Inboxu.

To už byl první náznak toho, že se Inbox odsouvá do pozadí, i přesto se ale horko těžko dalo čekat, že s ukončením přijde Google takhle brzy. Obzvlášť když jde stále o perfektně funkční službu, která velmi dobře poslouží na Androidu i na webu. Pro Google už nebylo výhodné udržovat si dva emailové klienty, které si v podstatě konkurovaly. Co se týče počtu uživatelů, tak se Inbox nemohl Gmailu ani zdaleka rovnat, takže je logické, že tento “souboj” odnesl právě menší klient.

inbox by gmail konec

Google se chce soustředit výhradně na Gmail. Pokud používáte Inbox, tak jej můžete používat bez problémů až do března 2019. V novém Gmailu, který byl odhalen v dubnu 2018 se nachází již několik funkcí z Inboxu. Google vytvořil i speciální stránku na podpoře, která pomůže uživatelům s přechodem z Inboxu na Gmail.

[appbox googleplay com.google.android.apps.inbox]

[appbox googleplay com.google.android.gm]

Používali jste Inbox by Google? Bude vám tento emailová klient chybět?

Zdroj: blog.google

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)