Chytré vyhledávání Google Feed už je i v Česku!

google feed chytre vyhledavani

Český Google má v posledních dnech napilno, nejprve se vrátila čeština do hodinek s Android Wear 2.0, poté se představily v Česku dvě služby Letenky a Destinace. Nyní se dostává na chytré vyhledávání Google Feed, které je od dnešního dne dostupné i u nás. A vypadá to, že to není vše. Opět jsme se dočkali dalšího náznaku Asistenta Google v naši řeči.

Google Feed nabízí chytré karty a personalizovaný obsah

O této novince od Googlu už jsme psali o prázdninách, kdy se zrovna představila v USA, poprvé se ale o ni mluvilo již před rokem. Teď jsme se dočkali také. Jednoduše by se tato novinka dala prezentovat jako Facebook bez přátel. Jediným „kamarádem“ bude Google, který bude zobrazovat informace vázané k vám. Právě v Google Feed se mají využít všechny informace, které o nás společnost ví.

Pokud používáte v telefonu Google Now, tak si velmi brzy budete muset zvyknout na nové funkce, ale také nový vzhled. Bohužel i negativní věci. Najdete v něm doporučení na články, videa, sportovní výsledky, informace o filmech, seriálech, hrách, trailery, tabulky, slevy na produkty, počasí, prostě vše, o co jste v poslední době na internetu zavadili a Google to vyhodnotil jako něco, o co se zajímáte.

Jedná se o takovou evoluci Google Now, který jak víme, moc dobře například u doporučování článků nefunguje. To by nyní mělo být mnohem přesnější, i díky tomu, že si můžete ručně vybrat témata, o která máte zájem.

Vyhledávání s chytrými kartami

Další změny se dočkalo samotné vyhledávání, kde nyní najdete informační karty. Nejlépe se to dá ukázat na známých osobnostech, filmech, seriálech apod. Když nyní zadáte například jméno Karel Gott, tak úplně na prvním místě najdete právě informační karty. Ty nabízí krátký popis o tom, kdo je to Karel Gott a základní informace. Pak se ale jednoduchým přesunem prstu podívat na písničky tohoto zpěváka a také alba. A protože Google ví, že se Gott věnoval i herectví, tak v poslední záložce jsou filmy, ve kterých hrál.

Podobné karty fungují na známé lidi, skupiny, seriály, filmy, sportovní kluby, lidi ze showbyznysu atd. Co se týče samotných výsledků vyhledávání, tak ty se objevují pod těmito kartami. V nich také najdeme menší změny, a to například pásy článků a zpráv, videí či obrázků, které mají něco společného s vyhledávaným tématem.

Toto chytré vyhledávání je zatím dostupné pouze na Androidu, iOS a počítače budou následovat brzy.

Asistent Google již brzy v češtině?

A aby těch novinek nebylo málo, tak se objevily v nastavení Google aplikace první náznaky češtiny. Neoficiální cestou již víme několik měsíců, že Asistent se učí po našem, na začátku týdne se objevily náznaky v Android Wear 2.0. A o co tedy jde tentokrát?

Pokud si otevřete nastavení vyhledávání Google, tak nově úplně nahoře uvidíte položku Asistent Google, u které je zatím uvedeno, že jazyk čeština není podporována. Po rozkliknutí už se ale dá nastavit několik věcí, jako třeba to, jak vás bude asistent oslovovat, dále třeba některé osobní informace. V menu zařízení s asistentem už se objevuje i položka telefonu, ale zatím se v něm nedá nic nastavit.

Tak jako tak to ukazuje, že samotný asistent už není daleko, přeci jen Google v uplynulých měsících spustil podporu těch největších světových jazyků, nyní už se bude dostávat na ty další a snad bude Česka republika v první vlně.

[appbox googleplay com.google.android.googlequicksearchbox]

Už jste vyzkoušeli nové vyhledávání a Google Feed? Jak se vám novinky líbí?

Zdroj: blog.google

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)