Google má problém, EU ho chce rozdělit na dvě společnosti

EU a Google 2

Společnost Google a Evropská unie se nemají v lásce již delší dobu. Není to tak dávno, co bylo Googlu nařízeno umožnit lidem vymazat svoje informace z internetového vyhledávače. Podle zprávy internetového serveru Financial Times se však nyní blíží další problémy. Evropský parlament se nyní rozhodl, že se mu nelíbí velikost společnosti Google.

EU a Google

Podle posledních informací bude Evropský parlament požadovat rozdělení společnosti Google na evropském trhu. Pokud by vše prošlo dle představ EU, tak by se měl “vyhledávací business” odštěpit od mateřské společnosti a měl by na ní zůstat zcela nezávislý. Tento návrh podporují strany European People’s Party a European Socialists & Democrats. Hlasování by se mělo uskutečnit již tento čtvrtek. Pokud návrh projde, tak bude Google vyzván k tomu, aby učinil příslušná opatření.

Faktem však zůstává, že Evropský parlament nemůže společnosti Google nic nařídit. Pokud se návrh setká se širší podporou, tak je však možné, že bude Evropskou komisí převeden do legislativy.

Vadí vám podobná nařízení a omezení ze strany EU?

Zdroj: Engadget.

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (45)