Google Camera obdrží mnoho novinek: Podpora RAW, prostorový zvuk a další

aplikace google camera nove funkce

Aplikace Google Camera v nejbližší budoucnosti obdrží hned několik novinek. Ukazují to nové části kódu, které se objevily ve verzi 5.3. Server AndroidPolice jej analyzoval a s výsledkem se nyní pochlubil. Google chystá namátkou podporu RAW souborů, možnost nahrávání prostorového zvuku anebo třeba opravy zkreslení.

Aplikace Google Camera obdrží mnoho vylepšení

Tato aplikace se defaultně používá u Google Nexus a Pixel telefonů, nicméně s velkou oblibou je také neoficiálně portována na jiná zařízení, kde ve většině případů nabízí lepší kvalitu fotografií než klasická aplikace focení od výrobce. Zanedlouho bychom se v této aplikaci mohli dočkat hned několika větších novinek, je dost možné, že přijdou společně s vydáním Pixel 3 telefonů.

Nejprve se v kódu aplikace objevila zmínka o podpoře formátu RAW, což možná trochu překvapivě neumí. Samotné telefony společnosti Google tuto funkci samozřejmě podporují, musíte ale využít aplikaci třetí strany. Brzy už to ale nebude třeba, naznačení podpory RAW formátu může také znamenat, že bychom se dočkali PRO režimu s manuálním nastavením.

aplikace google camera

Další chystanou novinkou má být oprava zkreslení, což je problém, se kterým se setkávají širokoúhlé fotoaparáty u telefonů. V podstatě objekty, které jsou na kraji snímku, bývají různě deformované, obzvlášť tento problém bývá vidět při fotografování tváří. Zde pravděpodobně Google zapojí svou AI a strojové učení a ve výsledku by zkreslení nemělo být tak vidět.

Další novinky se týkají nahrávání videa. Google Camera by si měla automaticky vybrat nejlepší možné FPS pro natáčení. Uživatel by tak nemusel řešit, jestli má zrovna použít 30, 60, 120 nebo více snímků za sekundu. K této funkci chybí nějaké další informace, ale mohlo by to fungovat například s využitím zpomalených záběrů, kdy klasicky natáčíte normální video, jakmile se ale před objektivem objeví rychlý pohyb, tak se FPS zvýší a následně tak můžete mít ihned zpomalené video. U nahrávání ještě chvíli zůstaneme, a to u mikrofonů. Brzy by měla aplikace podporovat prostorové nahrávání zvuku z více mikrofonů.

Na úplný závěr ještě musíme dodat to, že tyto funkce nebyly oficiálně oznámeny. Pouze se objevily v kódu aplikace, ve výsledku se tak nemusí vůbec ve finální verzi objevit, i když je to hodně nepravděpodobně.

Na kterou funkci v aplikaci Google Camera se těšíte nejvíce?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (4)