Google asistent se začne integrovat i do aplikací

google asistent aplikace android integrace

Google asistent je v některých ohledech mnohem dále před konkurencí. Nedá se to říct o integraci do aplikací, kde je to přesně naopak, to se ale již brzy může změnit. A to díky novému Android Oreo.

Google asistent brzy i v aplikacích

Zatímco v Česku stále čekáme oficiální podporu češtiny u Google Assistant. Pro anglicky hovořící země už se připravují zajímavé novinky. Lidé z XDA Developers objevili v kódu na stránkách Android Developers náznaky toho, že vývojáři budou moct otevřít a spustit Google asistenta přímo ve svých aplikacích.

Pomocník Google Assistant

Díky této funkci by tak mohli vývojáři využít schopnosti Google asistenta. Zároveň by i uživatelé zůstávali více času v původní aplikaci, což určitě každý vývojář vítá. Zároveň to může hodně pomoci i Googlu, jelikož není žádným tajemstvím, že by gigant chtěl, aby asistenta využívalo co nejvíce lidí.

Podle mála informací, co jsou zatím k dispozici, to vypadá, že ke spuštění bude potřeba nová verze Android Oreo a stejně tak i aplikace musí podporovat nové funkce z Androidu 8. Díky tomu se dá očekávat, že počáteční seznam aplikací s podporou asistenta bude malý.

Ve kterých aplikacích byste uvítali podporu Google Assistant?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (4)