Elephone uvádí na trh Android TV Box se zabudovanou bezpečnostní kamerou

elephone-Android-tv-hero

Elephone je dalším z čínských výrobců chytrých telefonů s obchodním modelem založeným na velmi zajímavém poměru cena/výkon, jeho produkty se navíc různými způsoby pomalu dostávají i na náš trh. Nyní se tato společnost rozhodla rozšířit své portfolio o TV Box běžící na Androidu 4.4. To by samo o sobě nebylo tak zajímavé. To, co odlišuje TV Box Elephone od záplavy konkurence z domoviny a čím si zasloužil pozornost, je integrovaná kamera doplněná o pohybové čidlo.

Zařízení má tvar válce a je vyrobeno z lesklého bílého plastu, čelní straně pak dominuje logo Elephone uprostřed barevné grafiky. Celkový vzhled tak příliš nezaujme a spíš dává najevo, že máme co do činění s levnějším přístrojem. Samotná kamerka, upevněna na otočném kloubu, se vysouvá z horní strany TV Boxu. Její kulatý tvar na první pohled evokuje vzhled starších počítačových webkamer.

elephone tv box

Kamerka dokáže natáčet HD video a pořizovat snímky o rozlišení 5 MPx. Hlavní myšlenka – zařízení před odchodem z domu aktivujete a v případě, že senzory zaznamenají v okolí pohyb, začne kamera automaticky nahrávat. Krom toho lze TV Box nastavit, aby vám v takovém případě streamoval video z kamery přímo do telefonu. Jako další (a nejspíš i pravděpodobnější) možnost se nabízí využít kamerku s pohybovým čidlem jako dětskou chůvičku.

TV – BOX remote monitoring network television set-top boxes

TV - BOX remote monitoring network television set-top boxes

 

Zbylé specifikace jsou pro TV Box s Androidem docela typické. O výkon se postará čtyřjádrový procesor Rockchip RK3188 podpořený 1 GB operační paměti RAM. Grafický výkon má na starost již zastarávající, nicméně stále hojně používaný, grafický čip Mali-400MP4. Interní paměť má kapacitu pouze 8 GB, lze ji však rozšířit o microSD paměťovou kartu. Poměrně velkorysá je konektorová nabídka. Ta zahrnuje čtyři USB 2.0, Ethernet, HDMI a optický audio konektor.

Elephone TV box parameter

Cenu svého TV Boxu stanovil Elephone na 79,99 dolarů, přičemž partnerem při zahájení prodeje je mezinárodní obchod Dealextreme. Ten nabídne prvním 100 zákazníkům menší bonus v podobě 16GB microSD karty, dalších 900 zákazníků pak ke své objednávce dostane zdarma paměťovou kartu o kapacitě 8 GB.

Jaký máte na tento TV Box a především na využití kamerky názor? Jedná se podle vás o užitečnou pomůcku, nebo pouze další “inovaci za každou cenu”?

Zdroje: GizChina.com, stránky výrobce.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)