Telefon Elephone Vowney: vlajková loď bez kompromisů s Androidem i Windows 10

Elephone Vowney (2)

Čína je bohatá na celou řadu velmi zajímavých chytrých telefonů, nicméně těch, které by se daly označit za opravdové vlajkové lodě a “top-end” smartphony, je zde spíše poskrovnu. Nově se však mezi výrobce těch nejvybavenějších chytrých telefonů hlásí společnost Elephone, která by tak chtěla stanout po boku výrobců, jako například Xiaomi, Meizu, OPPO, Huawei či Lenovo. Model Elephone Vowney totiž nabídne vskutku “zabijácké” specifikace, kombinované s patřičně “čínskou” cenou. Telefon bude existovat hned ve dvou verzích, ty se od sebe budou lišit nejen použitím chipsetu od MediaTeku a Intelu, ale verze s Intelem dá uživateli na výběr, zda chce používat operační systém Android 5.1, nebo Windows 10. Řadu uživatelů pak jistě potěší také čtečka otisků prstů či kovové tělo.

Co se konkrétních chipsetů týče, v základní verzi telefonu s Androidem bude obsažen výkonný 64bit MediaTek Helio X10 (MT 6795) s osmi jádry Cortex-A53, taktovanými na 2,2 GHz. Oproti tomu Elephone Vowney Pro nabídne čtyřjádrový Intel Z3580 o taktu 2,3 GHz. Verze s Intelem by se navíc měla vyznačovat zlatou barvou. Další výbava je již u obou modelů totožná – zahrnuje například 4 GB operační paměti RAM a 32GB interní úložiště. Nová vlajková loď společnosti se nebude mít za co stydět ani co se displeje týče, ten zde totiž reprezentuje 5,5″ LTPS IPS panel s QHD (2560 x 1440 px) rozlišením. Nad tímto displejem se pak usadila čočka 8MPx fotoaparátu. Zadní fotoaparát nabídne snímač Sony IMX230 s rozlišením 21 MPx, světelnost objektivu je v tomto případě F2.0. Přítomna je také podpora LTE, ta však příliš nepotěší české zákazníky operátora Vodafone, jelikož zahrnuje pásma 800 / 1800 / 2100 / 2600 MHz. U telefonu vyšší třídy je pak samozřejmostí přítomnost rychlé Wi-Fi 802.11ac či NFC. Baterie je uživatelsky vyměnitelná a nabídne kapacitu 3800 mAh. Rozměry telefonu činí 152 x 76,5 x 8,9 mm a jeho hmotnost se vyšplhala na 169 gramů.

Elephone Vowney

Elephone Vowney má být dostupný v bílé a černé barevné variantě od 20. srpna, už teď na něj však někteří mezinárodní obchodníci přijímají předobjednávky, a to za 299 $ (cca 7 300 Kč). O dostupnosti a ceně modelu Elephone Vowney Pro ve zlaté barvě zatím nemáme informace.

Co na Elephone Vowney říkáte? Dali byste přednost koupi takovéto vlajkové lodi oproti modelům zavedených výrobců?

Zdroj: Elephone.cc.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)