CyanogenMod Team představil Projekt Nemesis

nexusae0_Screenshot_2013-07-25-14-02-22_logo

Tým stojící za slavným projektem CyanogenMod (alternativní varianta operačního systému postavená na open-source Androidu) před nedávnem ohlásil tajuplný Projekt Nemesis, o kterém však odmítal sdělit cokoliv bližšího. Na veřejnost se dostal nejprve malý třicetisekundový teaser, který rozvířil internetové debaty, který o týden později následoval plnohodnotný trailer ohlašující cosi pod názvem Focal.

 

Nemesis Stage 1: Focal

Nemesis Stage 1: Focal

 

Steve “Cyanogen” Kondik prozradil následující: “Nemesis je náš plán, jak vylepšit uživatelský zážitek na těch správných místech. Nová aplikace pro ovládání fotoaparátu, Focal, je jenom začátek. Chystáme opravdu úžasné věci, tak buďte na pozoru.” Focal je tedy zbrusu novou aplikací pro ovládání fotoaparátu, potažmo kamery, která sice ještě není k dispozici pro stažení, brzy se má ale stát součástí systému CyanogenMod. Na co se můžeme těšit?

nexusae0_Screenshot_2013-07-25-11-38-17 nexusae0_Screenshot_2013-07-25-11-38-03

V první řadě se zaradují ti, kteří mají rádi uživatelské rozhraní co nejblíže tomu původnímu, základnímu Androidu. CM se většinou snaží se tomuto vzhledu co nejvíce přiblížit a Focal nebude výjimkou. Dokonce se dočkáme i alternativní varianty k parádním Photosphere, které budou ovšem v CM nahrazeny open-source variantou Picspheres (jedná se vlastně o 360° panoráma)Kompletní výpis snad všech nastavení naleznete níže:

 • Flash mode: Torch, On, Off, Auto
 • White Balance: Cloudy Outside, Daylight, Fluorescent, Incandescent, Auto
 • Scene Mode: Theater, Sunset, Steady, Sports, Snow, Portrait, Party, Night Portrait, Night, Landscape, HDR, Flowers, Fireworks, Candlelight, Beach, Backlight, Best Shot, Augmented Reality, Auto
 • Color Effects: Neon, Sketch, Emboss, Aqua, Whiteboard, Blackboard, Posterize, Sepia, Polarize, Negative, Black and White, Disabled
 • Exposure
 • Color Enhancements
 • Exposure Measure Mode
 • ISO Sensitivity
 • Burst Mode
 • Timer
 • Settings: Widgets Chooser, Auto-Enhancement, Exposure Ring, Image Size

nexusae0_Screenshot_2013-07-25-14-02-22

Abyste se v tom všem neztratili, stačí delší dobu podržet prst na konkrétním ovládacím prvku a systém vám v podobě pop-up okna zobrazí nápovědu. Mezi velmi zajímavé prvky pak patří například Widget chooser, díky němuž si v podstatě můžete nadefinovat, jaké ovládací prvky se vám budou na obrazovce zobrazovat. Druhou vychytávkou, kterou bychom chtěli zmínit, je potom expoziční prsten, v originále Exposure Ring. Jedná se o ovládací prvek na displeji, pomocí kterého si snadno a s okamžitě viditelným efektem můžete nastavit expozici snímku.

Zatím není zcela známo, kdy bude Focal plně k dispozici, dost možná se ale v nejbližších dnech objeví alespoň v takzvaných “nightly” sestaveních.

nexusae0_Screenshot_2013-07-25-14-02-34 nexusae0_Screenshot_2013-07-25-14-30-30

 

Zdroj: CyanogenMod, XDA Developers, Android Police

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)