Chromebook s Windows 10? Podpora má přijít přímo od Googlu

chromebook windows 10 podpora dual boot

Zdá se, že společnost Google pracuje na podpoře Windows 10 pro Chromebook zařízení. A to pomocí dual-bootu. Lidé z XDA-Developers už tyto informace odhalili před několika měsíci, nyní jsme se však dočkali několika novinek, které dual-boot s podporou více přibližují. Pokud se vše potvrdí, znamenalo by to, že Chromebooky by podporovaly Android, Chrome OS, Linux i Windows.

Chromebook s Windows 10 není nereálný. Oznámení bychom se mohli dočkat již v říjnu

Odkazy na hardwarovou certifikační sadu Microsoft Windows se objevily v systému od Google. Funkce se má nazývat Google Campfire. Nejprve by tato funkce měla přijít na Pixelbook, poté by se měla rozšířit i na další chromebooky. Samozřejmostí je to, že bude potřeba varianta s větší kapacitou úložiště. Většina chromebooků se prodává s 16 nebo 32 GB vnitřní pamětí, to na instalaci Windows nestačí. Podle vývojářů z XDA bude potřeba minimálně 30GB pro Windows 10 a 10GB pro Chrome OS.

hp x2 chromebook

Není zcela jasné, kdy se plánuje uvolnění a představení této funkce. Mluví se o začátku října, kdy Google již tradičně představuje nové hardwarové novinky jako je Pixel 3 atd. Zde by se mohla objevit zmínka o podpoře systému Microsoftu. Google tlačí Chromebooky hodně nahoru. Nejprve se objevila podpora pro Android aplikace, poslední měsíce se pracuje na oficiální podpoře Linuxu a za zavřenými dveřmi i na Windows 10. Brzy se tak může stát, že se Chromebooky stanou prodejním hitem i v Evropě, kde zatím oproti USA pokulhávají.

Líbila by se vám podpora Windows 10 u chromebooků?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (11)