Chrome dostává nového správce hesel: Pro každý účet vygeneruje nové heslo

spravce hesel google chrome

Dnes je den, kdy Google oficiálně vydává Google Chrome 69. Jde o poměrnou velkou aktualizaci, která mimo jiné změní design prohlížeče. O redesignu už jsme napsali v samostatném článku, nyní se zaměříme na jinou novou funkci. A to na nový správce hesel. Chrome vám nyní automaticky nabídne generování a uložení hesla když se budete poprvé registrovat na různé webové stránky. Heslo se následně uloží na váš Google účet a budete ho moct jednoduše používat na PC, mobilu, tabletu atd.

Stejné heslo pro více účtů je jednou z největších chyb. Google Chrome na to nově upozorní

Mezi základními radami, jak si ochránit účet na internetu, ať už je to Facebook, email nebo třeba online hra, najdete i to, že byste měli mít pokaždé unikátní heslo. A to z toho důvodu, že když například hackeři dokážou získat heslo k jednomu účtu, vaše další online účty jsou chráněné, protože používají odlišná hesla. Pokud ale používáte jedno stejné heslo napříč několika účty, vystavujete se riziku, že najednou se můžou hackeři dostat k mnohem více informacím.

google chrome 69 spravce hesel

Samozřejmě zapamatovat si unikátní hesla pro všechny účty je v podstatě nemožné. Od toho je zde správce hesel. Pokud používáte Google Chrome, tak už jste na něj určitě narazili. S příchodem Google Chrome 69 je však vylepšen. Jak můžete vidět na GIF obrázku výše, při registraci nového účtu u nějaké služby, vám Chrome rovnou nabídne náhodně vygenerované heslo. Pokud na něj klepnete, automaticky se vám vyplní a uloží k vašemu Google účtu.

Jakmile se budete chtít přihlásit, tak se heslo automaticky vyplní po zadání emailu. A to i třeba na telefonu. Nejedná se o zcela novou funkci, přes příkaz “chrome://flags” se dala zapnout již nějakou dobu. Nicméně od verze 69, která se dnešním dnem začíná rozšiřovat, je zapnutá ve výchozím stavu pro všechny.

[appbox googleplay com.android.chrome]

Využíváte správce hesel?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (1)