Carbon: nový klient pro Twitter s revolučním vzhledem

carbon_ico

Po více než roční práci se objevil v Obchodě Play nový a dlouho očekávaný klient sociální sítě Twitter. Jmenuje se Carbon (resp. zcela přesně Carbon for Twitter) a jeho hlavní devizou je důkladně propracované uživatelské rozhraní, které se snoubí s atraktivním vzhledem. Ocenit je nutné také efektní a působivé, nikoli ale zbytečné animace a celkově lze konstatovat, že design patří k tomu nejlepšímu, co v tomto segmentu aplikací můžete najít. Taktéž práce s více účty je v Carbonu hračkou.

Carbon sází na černo-bílé provedení Carbon sází na černo-bílé provedení

Určitě využijete filtry lidí, hashtagů a klíčových slov, skrze které lze skrýt například noční “drunktweety” či jiná témata, která vás nezajímají a pouze zaplevelují “lajnu”.

Filtry lidí, hashtagů a klíčových slov Filtry lidí, hashtagů a klíčových slov

Carbon for Twitter zaujme elegantním černo-bílým rozhraním s modrými detaily. Tahem shora dolů můžete, jak je zvykem, pročítat příspěvky.

Pokud dojdete na konec (respektive na první příspěvek), slouží posun k aktualizaci, která je doplněna o efektní animaci.

Aktualizace je doprovázena efektní animací Aktualizace je doprovázena efektní animací

Posun zprava doleva přepíná mezi zobrazením příspěvků, zmínek a soukromých zpráv.

Přepíná mezi zobrazením příspěvků, zmínek a soukromých zpráv Přepíná mezi zobrazením příspěvků, zmínek a soukromých zpráv

Tahem zleva doprava lze přepínat mezi jednotlivými účty.

Přepínání mezi více účty Přepínání mezi více účty

Během psaní nových tweetů je v pravém horním rohu nenápadně indikován počet zbývajících znaků. Skrze ikony v levém horním rohu lze zvolit účty, ze kterých bude příspěvek odeslán.

V pravém horním rohu je indikován počet zbývajících znaků V pravém horním rohu je indikován počet zbývajících znaků

Skrze menu si můžete vypsat příspěvky, jež jste označili jako oblíbené, prohlížet seznamy uživatelů, sledovat aktuální trendy, vyhledávat a filtrovat (slova, hashtagy a lidi).

Další funkce jsou dostupné skrze menu (vpravo) Další funkce jsou dostupné skrze menu (vpravo)

Zklamána zatím bude patrně jen jedna skupina potenciálních uživatelů – majitelé tabletů. Sice na ně Carbon je možné nainstalovat (alespoň včera v noci se nám to na redakčním Nexusu 7 podařilo), aplikace se ale odmítne spustit s tím, že není určena pro tablety. Pro tato zařízení prý bude brzy uvolněna samostatná verze.

V aktuální verzi jsme narazili jen na jeden nedostatek: při automatické aktualizaci není možné nastavit interval – Carbon si stahuje nové tweety každou čtvrthodinu. Lze ale předpokládat, že v následujících verzích přibude možnost určit si svou vlastní periodu.

Pokud jste se ještě nerozhodli, zda Carbon for Twitter stojí za vyzkoušení, možná vás přesvědčí recenze testovací verze, kterou představili na videu redaktoři serveru Android Central.

Carbon for Android Twitter app – A preview

Carbon for Android Twitter app - A preview

To nejlepší na konec: Carbon je k dispozici zcela zdarma a můžete si ho nainstalovat na telefony s Androidem 4.0 a vyšším.

Carbon for Twitter
dots & lines
Verze 1.1.3 (3. 2. 2013)
Velikost 7,3 MB
4.0+


Zdarma

Zdroj: Android Central.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)