Je to tu. Android 7.0 Nougat oficiálně jako aktualizace pro Nexusy

Android 7.0 Nougat

Internetový gigant Google konečně oficiálně uvolnil finální verzi operačního systému Android 7.0 Nougat. Stalo se tak měsíc po příchodu posledního vývojářského náhledu a prvním majitelům vybraných zařízení by měl Nougat dorazit formou OTA aktualizace. Tyto aktualizace budou v následujících týdnech uvolňovány ve vlnách po celém světě.

Android 7.0 Nougat Doze

Oblíbený Nexus 5 má smůlu

Finální Android 7.0 Nougat je aktuálně dostupný pro následující přístroje:

  • Huawei Nexus 6P
  • LG Nexus 5X
  • Motorola Nexus 6
  • HTC Nexus 9
  • Asus Nexus Player
  • Google Pixel C
  • General Mobile 4G

Tovární obrazy systému pro jednotlivá zařízení má Google teprve uvolnit. Po jejich vydání budou uživatelé moci nainstalovat Android 7.0 Nougat do svých zařízení ručně. Dle všech očekávání se tak nového operačního systému již nedočká oblíbený smartphone Nexus 5 ani tablet Nexus 7 (2013). Tato zařízení byla na trh uvedena již před 3 lety a ukončení aktualizací jejich operačních systémů tak není žádným překvapením.

Android 7.0 Nougat settings

Novinky v Android 7.0 Nougat

Mezi nejzajímavější novinky v novém Androidu patří například podpora více oken na obrazovce. K urychlení práce se systémem poslouží rychlé přepínání mezi naposledy použitými aplikacemi pomocí dvojího poklepání na tlačítko multitaskingu nebo také nové možnosti nastavení přepínačů v horní liště či rychlé odpovědi v chatovacích aplikacích. Google zapracoval také na podpoře Virtuální reality v čemž zajisté pomůže také grafické API Vulkan.

Dorazil finální Android 7.0 Nougat už i k vám?

 

Zdroj: GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (34)