ZTE se rozhodlo výrazněji působit na otevřeném trhu

ZTE

ZTE Czech chce nyní masivněji vstoupit na open market s novými kvalitními, cenově dostupnými smartphony; pro spolupráci v oblasti komunikace s veřejností a médii zvolil Just Communication.

Společnost ZTE, významný světový výrobce chytrých telefonů, tabletů a USB modemů, se rozhodl výrazněji působit na českém trhu mobilních telefonů. Doposud bylo jeho zastoupení ZTE Czech aktivní v oblasti prodeje mobilů pro dominantní české mobilní operátory a od loňského roku i v prodeji telefonů na volném trhu. Plánem společnosti nyní je masivně prodávat technologicky velmi vyspělé a přitom cenově dostupné chytré telefony pod svou vlastní značkou. Čtvrtý největší světový prodejce telefonů si pro strategickou spolupráci v ČR zvolil českou komunikační agenturu Just Communication.

Celosvětově výrobci ZTE patří 4. příčka v počtu prodaných kusů mobilních telefonů (údaje agentury Gartner za 1Q 2012), tedy jen o stupínek níž, než je Apple. V České republice zahájila ZTE činnost v roce 2005, a to výstavbou infrastruktury mobilních sítí, jež je jinou divizí ZTE, než vývoj a výroba telefonů. Od roku 2008 dodával internetové USB modemy a telefony, často pod značkou českých mobilních operátorů. V loňském roce ZTE zahájil prodej na volném trhu skrze distribučního partnera (AGORA DMT a.s.) a rozšířil spolupráci s mobilními operátory, kteří nyní prodávají jeho produkty pod značkou ZTE.

Chytré telefony se systémem Android

V České republice už nyní mohou zákazníci zakoupit chytré telefony a internetové USB modemy ZTE, a to přes mobilní operátory Telefónica, Vodafone a T-Mobile. V poslední době také už přes známé prodejce Alza.cz, CZC.cz, Sunnysoft.cz, Mall.cz, AGORA DMT a.s. a další. Jde zejména o prodejně úspěšný smartphone vyšší třídy ZTE Skate s velkým displejem 4,3″ (Alza.cz – 4.895,- vč. DPH), nebo dnes už legendární start-upový model ZTE Blade (Sunnysoft.cz – 2950,-), rovněž ZTE Racer II (CZC.cz – 2 185,-), nebo čerstvá novinka, s napětím očekávaný ZTE Blade II (Mall.cz – 3659,-).

Nové modely telefonů na český trh

Do konce roku 2012 uvede výrobce ZTE na český trh ještě čtyři až pět modelů chytrých telefonů, jež budou určeny koncovým zákazníkům a budou odrážet nejnovější technologie žádané ve světě. V nedávné době na otevřený trh pro české zákazníky uvedla společnost ZTE očekávaný model ZTE Blade II s operačním systémem Android 2.3 (Gingerbread), dále pak ZTE Tania se systémem Windows phone 7.5 (Tango), který nemá ve své třídě konkurenci, již zmíněný low-endový ZTE Racer II a speciální model FashionTV smartphone, určený pro „zlatou mládež“. Další model chytrého telefonu střední třídy ohlásí výrobce ZTE prostřednictvím agentury Just Communication během pár týdnů.

„V následujících týdnech a měsících chystáme na český trh uvést řadu nových modelů ZTE s populárním operačním systémem Android,“ řekl k tomu Petr Kuboš, Terminal Sales Director společnosti ZTE Czech. „Cílíme na nové i stávající zákazníky, kteří nás už znají a očekávají kvalitní a technologicky vyspělé terminály, zejména chytré telefony, s příznivou maloobchodní cenou v internetových e-shopech našich partnerů,“ dodal Petr Kuboš.

„Věříme, že naše strategická spolupráce se společností Just Communication bude velmi úspěšná a naplní to naše očekávání, která máme i na český trh,“ řekl k tomu Adrien L. Fu, Country Director of Czech Republic. „Agentura nás přesvědčila především svými zkušenostmi na českém telekomunikačním trhu a dosaženými komunikačními výsledky v retailu,“ dodal Adrien L. Fu.

A čeho se můžeme dočkat?

ZTE Mimosa X: Překvapení a masovka pro lidi hledající levné, ale přesto velmi výkonné zařízení. A co že vlastně Mimosa X může uživateli nabídnout? Inu, je toho hodně. qHD 4,3″ displej, 4 GB interního úložiště, 1 GB RAM, Tegru 2 taktovanou na 1,2 GHz a na tom všem pojede Android 4.0 Ice Cream Sandwich. A kolik že si za toto zařízení chce ZTE účtovat? Má sice vyjít až v třetím kvartále tohoto roku, ale cena prý nemá přesáhnout $200 (což je v přepočtu neuvěřitelných ~4200,- Kč!). 

[aps_product_sz image=”https://www.svetandroida.cz/wp-content/plugins/sz-catalog-extend/catalog-default.png” title=”Katalog Android zařízení” subtitle=”Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání…” desc=”Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.” button=”Zobrazit katalog”]

 

ZTE Era: Stejně jako Mimosa X, tak i Era má za úkol přinést uživateli špičkový výkon za minimální cenu. Jedná se o zařízení vybavené kapacitním 4,3″ qHD displejem, 1 GB RAM, 8 GB interního úložiště a jako pohon zařízení byla tentokrát vybrána 4-PLUS-1 platforma od nVidie, Tegra 3 taktovaná na 1,3 GHz. Na Eře rovněž poběží Android 4.0 Ice Cream Sandwich a přesto, že cena stále není stanovena, předpokládá se opět nižší, než v případě větších výrobců. Na trh by měla přijít rovněž v Q3 tohoto roku. 

[aps_product_sz image=”https://www.svetandroida.cz/wp-content/plugins/sz-catalog-extend/catalog-default.png” title=”Katalog Android zařízení” subtitle=”Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání…” desc=”Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.” button=”Zobrazit katalog”]

 

ZTE T98: Velmi zajímavý tablet, který zaujme především ty, kteří chtějí být neustále online pomocí 3G a přesto nechtějí dělat žádný kompromis ve výkonu. T98 totiž nabídne 7″ displej s rozlišením 1280×800 px (stejné, jako Nexus 7) a o výkon se postará překvapivě Tegra 3 od nVidie na 1,5 GHz. Té bude sekundovat 1 GB operační paměti a 16 GB interního úložiště. Cena zatím není známá, ale stejně jako v případě předchozích dvou zařízení je očekávaný vstup na trh Q3 2012. Zatím byla představena pouze verze s TD-SCDMA přijímačem frekvencí, ovšem věříme, že bude i verze s Evropským standardem HSDPA. 

[aps_product_sz image=”https://www.svetandroida.cz/wp-content/plugins/sz-catalog-extend/catalog-default.png” title=”Katalog Android zařízení” subtitle=”Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání…” desc=”Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.” button=”Zobrazit katalog”]

Samozřejmě je toho nespočetně více, ale jestli právě tyto modely přinese ZTE na náš český trh, tak se mají velcí výrobci na co těšit! A co Vy? Líbí se Vám nové zařízení od ZTE, které se (snad) dostanou i do našeho státu?

Adam Kováč
O Autorovi - Adam Kováč

Student IT, milovník Androida a všeho kolem něj :-) více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (8)