ZTE Nubia Z9 Max a Z9 Mini: prémioví sourozenci s titanovým rámem

ZTE Nubia Z9 Max Z9 Mini titul

Čínská společnost ZTE představila dvojici chytrých telefonů, spadající do její prémiové řady Nubia, konkrétně se jedná o 5,5″ ZTE Nubia Z9 Max a jeho menšího sourozence v podobě 5″ ZTE Nubia Z9 Mini. ZTE má ve zvyku pod modelovou řadou Nubia uvádět 3 telefony ročně, na své představení tak ještě čeká Nubia Z9, která by měla, dle dosavadních informací, zaujmout takřka bezrámečkovou konstrukcí. Obě novinky zaujmou krom výbavy například také konstrukcí, využívající titanového rámu.

ZTE Nubia Max je nejen větší, ale také celkově o něco vybavenější model. Krom zmíněného 5,5palcového displeje Sharp, disponujícího Full HD rozlišením, nabídne například velmi výkonný osmijádrový chipset Qualcomm Snapdragon 810 podpořený 3GB DDR4 RAM. Interní paměť dosahuje kapacity 16 GB a je rozšířitelná o paměťové karty microSD. Telefon disponuje primárním fotoaparátem o rozlišení 16 MPx a světelností f/2.0, tomu sekunduje 8MPx kamerka nad displejem. Baterie má – vzhledem k výbavě – vcelku průměrných 2900 mAh. Z další výbavy bychom neměli opomenout například podporu dual-SIM standby nebo FDD-LTE, to dle prvních informací funguje na frekvencích 1800 / 2100 / 2600 MHz. Kvalitní Hi-Fi zvukový výstup by měl zprostředkovat zvukový procesor AK4375. Rozměry telefonu činí 154,8 × 76,6 × 7,9 mm a její hmotnost se ustálila na 165 gramech. Záda Nubie Z9 Max jsou překryta tvrzeným krycím sklem.

Druhou představenou novinkou bylo ZTE Nubia Z9 Mini. Také ta nabízí Sharp IPS displej s Full HD rozlišením, ten se však v tomto případě zmenšil na úhlopříčku 5″. Dalším rozdílem je použitý chipset. Ten sice rovněž pochází z dílen Qualcommu a disponuje 8 jádry, nicméně v tomto případě se jedná o nižší model – Snapdragon 615, který disponuje osmicí jader Cortex-A53, přičemž čtyři jsou taktovaná na 1,5 GHz a čtyři na 1 GHz. V případě tohoto procesoru se tedy nejedná o architekturu big.LITTLE, která používá čtveřice rozdílných jader – například úsporná jádra Cortex-A53 a výkonná Cortex-A57, jako v případě Snapdragonu 810. Operační paměť RAM má v tomto případě kapacitu 2 GB. Nubia Z9 Mini má rozměry 141,3 × 69,8 × 8,2 mm, hmotnost v tomto případě činí 147g. Záda Nubie Z9 Mini jsou tvořena plastovým krytem, ten však může být opatřen řadou různých potisků a vzorů jakými jsou například bambus, džínovina či klasické dřevo. Baterie má i v tomto případě kapacitu 2900 mAh a také zbylá výbava, zahrnující například dvojici fotoaparátů či podporu LTE je totožná s větším příbuzným.

Oba telefony by již k prvním zákazníkům měly dorazit s předinstalovaným Androidem 5.0, obohaceným o uživatelskou nadstavbu Nubia UI V2.8. Cena ZTE Nubia Z9 Max je pro čínský trh stanovena na 2499 juanů (cca 10 000 Kč), Nubia Z9 Mini vyjde čínské zákazníky na příjemných 1499 juanů (cca 6000 Kč). Bližší informace o dostupnosti zatím nejsou známy.

Jak se vám ZTE Nubia Z9 Max a Z9 Mini líbí? Který z této dvojice telefonů byste preferovali vy?

Zdroj: PhoneArena.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)