ZTE pravděpodobně zruší svůj koncept Hawkeye. Co s ním bude dále?

zte Xiaomi Redmi Note 4

Společnost ZTE už předtím přiznala, že koncept Hawkeye, který chtěla zafinancovat pomocí Kickstarteru, není úspěšný. Nyní to vypadá, že firma se kampaně zbaví úplně a vrátí se znovu s telefonem, který má lepší specifikace.

Koncept Hawkeye by měl dostat více výkonu

V rozhovoru prozradil viceprezident ZTE Jeff Yee, že původně bylo plánováno vytvořit telefon, který bude lidi lákat hlavně cenou. To znamenalo vybavit je hardwarem spadajícím do střední třídy.

„Když jsme měli telefon se dvěma hlavními funkcemi, ovládáním pomocí očí a adhezivním pouzdrem, řekli jsme si, že ho musíme udělat takový, aby se dostal do celého světa. To znamenalo střední třídu, protože vlajkové modely nemůžete prodávat v mnoha zemích. Jsou jednoduše příliš drahé,“ řekl Jeff Yee ze společnosti ZTE.

Podle úspěchu na kickstarteru se ale ZTE přepočítalo. Telefon si objednalo jen několik desítek lidí, mnoho lidí totiž očekávalo lepší specifikace. Naštěstí je ZTE tak velká společnost, že si na rozdíl od klasických startupů můžou dovolit zrušit Kickstarter kampaň. A to se pravděpodobně i stane a dočkáme se nové kampaně, kde bude Hawkeye mít specifikace vlajkových modelů.

Yee řekl, že od komunity dostávají velké množství ohlasů na to, co změnit, takže nemůžou říct, co se v telefonu změní. Může se ale podle něj změnit cokoliv, musí jen z ohlasů zjistit, o co mají lidé co největší zájem.

Uvítali byste ZTE Hawkeye se specifikacemi vlajkového modelu?

Zdroj: androidauthority.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)