ZTE jede na Mobile World Congress se dvěma telefony s ICS

zte_logo

Čínský výrobce ZTE dnes oznámil, že na Mobile World Congressu příští týden v Barceloně představí dvojici chytrých telefonů s Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich.

První z nich ZTE PF200 bude mít obrazovku s úhlopříčkou 4,3 palce a rozlišením QHD (540 x 960 bodů). Fotografie bude možné pořizovat 8megapixelovým fotoaparátem, chybět nebude ani přední kamera pro videohovory s rozlišením 1080p. Bude pracovat v sítích LTE, UMTS a GSM, z dalších technologií pak jmenujme podporu NFC, DLNA a MHL. Klasikou, kterou bychom od současných telefonů očekávali, je Bluetooth 2.1, GPS, A-GPS a Wi-Fi.

Druhý, označený jako N910, bude mít displej neznámé velikosti s WVGA rozlišením (480 x 800 bodů), 5MPx fotoaparát s LEDovým bleskem a 1080p přední kameru pro videohovory. Podporovat bude sítě LTE FDD, CDMA a EVDO, a ani zde nepřekvapí podpora GPS, WiFi a Bluetooth, naopak o NFC ani MHL v souvislosti s tímto modelem nepadla zmínka.

ZTE dále uvádí, že srdcem telefonů budou procesory na frekvenci 1,2 a 1,5 GHz, nicméně neuvádí, který bude v jakém modelu. Na základě rozlišení displejů lze ale předpokládat, že silnějším procesorem bude osazen model PF200, nicméně server The Verge to vidí opačně.

“Tato zařízení jsou předními produkty řady LTE, jež ZTE uvede na trh v následujících měsících,” řekl On Shiyou, výkonný viceprezident ZTE.

ZTE bude vystavovat na Mobile World Congressu 2012 na stánku B145 v hale 8.

Zdroje: Android Central, The Verge a tisková zpráva ZTE

 

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)