ZTE Blade S6: osmijádrový Snapdragon a Lollipop za 6 000 Kč

zte_blade_s6

Počet klonů telefonů společnosti Apple s operačním systémem Android roste doslova jako houby po dešti. Dalším kouskem, který se inspiroval “jablečným designem”, je ZTE Blade S6 – cenově dostupný, ale výkonný telefon. Novinka je vybavena pětipalcovým HD displejem, osmijádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 615, dvěma gigabajty operační paměti a 16 GB interního úložiště, které je možné rozšířit pomocí paměťových karet microSD.

Hlavní fotoaparát se senzorem Sony IMX214 je schopen pořizovat snímky v rozlišení až 13 Mpx, přední pak maximálně 5 Mpx. Do těla, tenkého jen 7,7 milimetrů (přesné rozměry jsou 144 x 70,7 x 7,7 milimetrů), se vešla baterie s kapacitou 2 400 mAh.

Kromě tradičních funkcí se ZTE Blade S6 bude moci pochlubit funkcemi pro audiofily díky vlastnímu zvukovému procesoru a podporou gest skrze technologii Smart Sense. Pokud například bude uživatel chtít zapnout přisvětlení LED, bude stačit, když zatřese telefonem.

Operačním systémem je Android 5.0 Lollipop, ovšem uživatelské prostředí do značné míry překrývá nadstavba MiFavor 3.0.

ZTE Blade S6 – Fun Never Waits

ZTE Blade S6 - Fun Never Waits

Zahájení prodejů je plánováno na 10. únor, od 27. února by pak telefon měl být k dispozici v obchodech ve Velké Británii, Německu, Francii, Španělsku a Hong Kongu za odhadovanou cenu 250 dolarů, tedy v přepočtu (bez daně a cla) asi 6 150 Kč. O dostupnosti na českém trhu nejsou v tuto chvíli žádné informace.

Zdroje: Hi-Tech, CNET, GSMArena.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)