ZTE Axon Elite přijde i do Evropy. Vyhne se Česku? (video)

Axon-Elite-uvodka

Letos v létě představila společnost ZTE svůj nový brand pro mobilní zařízení – Axon. Zatímco spuštění brandu proběhlo v USA a Číně, nyní se pozornost obrací k Evropě, Latinské Americe a Asijsko-pacifické oblasti. Tam se totiž nyní ZTE chystá vypustit model Axon Elite. Účelem značky není nic jiného, než přinést smartphony vyšší třídy s konkurenceschopnou cenovkou na trhy po celém světě. Například model Axon Pro je našlapaný smartphone s hodně vysokými parametry a prodává se v USA za 450$. Cena pro Evropské modely se nebude příliš lišit.

Novinka brandu nese název Axon Elite, v Evropě se začne prodávat 24. září a to konkrétně v Německu, Francii, Itálii, Španělsku a Velké Británii. Cena byla stanovena na 419€. ZTE navíc uzavřelo partnerství s Německým MediaMarkt a díky tomu se Axon Elite začně v Německu prodávat jako první. Teprve poté povalí značka dál do Španělska, Francie, Turecka, Mexika, Singapuru, Malajsie, Thajska, Ruska a na Filipíny.

Axon Elite

Axon Elite ale není jen řadový Číňánek. Už jen možnost odemčení telefon pomocí tří biometrických funkcí ho povyšuje nad průměr a ještě výš. Odemknout se totiž dá kromě dnes již běžného otisku prstu také pomocí skenu oční duhovky a pomocí hlasu. Specifikace smartphonu také nejsou k zahození. Displej má úhlopříčku 5,5″ a rozlišení FullHD, o výkon se stará osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 810 spolu s 3 GB RAM. 32 GB vnitřního úložiště je rozšiřitelné paměťovými kartami až do kapacity 128 GB. Smartphone pohání 3000 mAh baterie, která sice nabízí podporu rychlo-nabíjení, ne ale bezdrátové nabíjení. Hlavní fotoaparát dostal do vínku rozlišení 13 Mpx, ten pro selfíčka pak 8 Mpx. Dostupnou konektivitou pak samozřejmě bude GPS, WiFi ve všech běžných režimech a Bluetooth ve verzi 4.0.

ZTE Axon Elite první pohled (IFA 2015)

ZTE Axon Elite první pohled (IFA 2015)

Axon Elite bude na Evropském trhu koncem tohoto měsíce a zdá se, že by mohl být opravdu konkurenceschopný. Jeho cena není nijak přemrštěná a přitom má poměrně vysoké specifikace. Axon Elite k nim pak ještě přidává další hodnotu k dobru. Bude totiž vybaven vylepšeným audio HiFi systémem, který spolu se ZTE vyvinuly společnosti Dolby a JBL.

Zdroj: AndroidHeadlines

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)