ZRRO – herní konzole s Androidem a dotykovým gamepadem

zrro

Výhody systému Android čerpají nejen ti, kteří chtějí přizpůsobitelné a povedené rozhraní mobilního telefonu, ale také hráči mobilních her. Stejně jako na iOS totiž pro Android vychází spousta herních titulů, které svou kvalitou mnohdy předčí i některé konzolové hry (minimálně co se nápadu týče). Proč tedy nevyužít Android jako herní konzoli v kombinaci s velkou TV? Nebylo by to poprvé, vzpomeňte například na zajímavou herní konzoli OUJA, která stavěla právě na Androidu. Dalším zajímavým pokusem je ZRRO, které sází především na nový způsob ovládání – dotykový gamepad s gyroskopem. Autoři zdůrazňují, že největší problém dnešních konzolí je ovládání a ztráta koncentrace při hledání správných “čudlíků”. ZRRO proto přichází se speciálním gamepadem, jehož hlavní částí je dotykový displej. Ten navíc pozici vašich prstů přenáší na televizní obrazovku, takže vaše oči při hledání správné pozice prstů nemusí vůbec opustit plochu televizoru. Závodní hry lze hrát stejně jako na mobilním telefonu náklonem díky podpoře gyroskopu v ovladači.

zrro herní konzole

https://youtu.be/6XzWbVK9Y20

ZRRO na tom není vůbec špatně ani hardwarově – disponuje 4jádrovým procesorem, 2GB RAM pamětí, 16GB vnitřním úložištěm s možností rozšíření o Micro SD kartu a podporou 4K rozlišení. Celá konzole pak staví na Androidu 4.4 KitKat, který vám umožní přistupovat k aplikacím i hrám na Google Play. Konzole odstartovala kampaní na známém serveru KickStarter, kde již překročila potřebnou metu 200 tisíc dolarů. Již nyní si můžete konzoli předobjednat za 149 dolarů, tedy přibližně 3 800 Kč.

zdroj: androidauthority.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

bluestacks logo

BlueStacks – androidí aplikace ve Vašem PC

Aplikace Jan Dolejš Jan Dolejš
4 min. uložit na později

Komentáře (15)