Italské úřady vyšetřují zpomalení Samsung telefonů. Společnost to odmítá

zpomaleni samsung telefonu

Minulý měsíc připustil Apple, že mírně zpomaluje procesor na starších iPhonech. A to kvůli slabším bateriím. Kolem tohoto zpomalení se ihned chytilo i několik desítek lidí, kteří nyní Apple žalují. Problém by se nemusel týkat jen Applu, jak nyní naznačují italské úřady. Ty začaly vyšetřovat údajné zpomalení Samsung telefonů. Korejská společnost to ale odmítá.

Italské úřady se kromě Applu pustily také do Samsungu

Italské úřady zveřejnily na svých stránkách oficiální oznámení o tom, že společnosti Apple i Samsung jsou vyšetřované z nekalých obchodních praktik. Oba technologičtí giganti mají používat softwarové aktualizace ke zpomalení výkonu svých mobilních telefonů. Důvodem má být prý to, že chtěli zákazníky donutit, aby si koupili novější model zařízení dříve.

starsi iphony zpomaleni

Jde o poměrně závažná obvinění, proto není divu, že Samsung přišel s vyjádřením hodně rychle. “Pokud jde o vyšetřování, tak k němu nemáme co říct. Jak už jsme předtím oznámil, Samsung nezpomaluje starší telefony přes softwarové aktualizace,” řekl mluvčí společnosti. To se opravdu stalo, Samsung, LG, Motorola a další společnosti, vydaly nedlouho po oznámení Applu vysvětlení, že u nich se nic podobného neděje.

Bude zajímavé sledovat, jak vyšetřování v Itálii bude probíhat a jestli se najdou nějaké důkazy. Na druhou stranu Android telefony mají velké komunity lidí, kteří kromě tvorby zajímavých aplikací, ROM a různých vylepšení pro telefony, slouží také jako “hlídací pes”. Už několikrát jsme mohli vidět, že lidé objevili méně či více závažné problémy. Je tak dost možné, že nic takového Samsung ani jiný Android výrobce nedělá.

Myslíte si, že dochází k záměrnému zpomalení Samsung telefonů?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)