Sekání a zpomalení Android Wear hodinek opraveno. Stačí aktualizace

zpomaleni android wear oprava

V prosinci minulého roku jsme informovali o tom, že většina Android Wear hodinek se seká a zpomaluje. Důvodem byla chyba u detekce slova “OK Google”. Pokud jste měli tuto funkci na hodinkách zapnutou, tak bylo sekání a zpomalení Android Wear poměrně značné. Řešením tehdy bylo vypnout tuto funkci. To už je ale nyní minulost, Google totiž tuto chybu konečně opravil a uživatelé si už tak nemusí vybírat, jestli budou mít na hodinkách Asistenta Google s pomalým systémem, nebo rychlý systém bez asistenta.

Zpomalení Android Wear hodinek odstraní aktualizace Google aplikace

Chyba byla opravena v Google aplikace ve verzi 7.18.50. V tuto dobu by ji již měli mít všichni nainstalovanou, případně i vyšší verzi. Zkontrolovat to můžete tak, že si v hodinkách otevřete Obchod Play – Moje aplikace – Google a kliknete na další informace, kde vidíte momentálně nainstalovanou verzi.

zpomaleni-android-wear-hodinky-oprava

Poté už můžete funkci znovu aktivovat v nastavení chytrých hodinek. Stačí jít do nastavení (Settings), dále kliknout na položku personalizace (Personalization) a zde zapnout detekci “OK Google”. Po aktivaci začnou opět hodinky poslouchat a čekat na klíčové slovo k vyvolání asistenta. Každopádně stále musíte počítat s tím, že asistent na hodinkách není ani zdaleka tak rychlý jako na telefonu.

[appbox googleplay com.google.android.wearable.app]

[appbox googleplay com.google.android.googlequicksearchbox]

Používáte Asistenta Google na chytrých hodinkách?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)