Chytré hodinky Moto 360 v čínském podání oficiálně představeny

zopo z watch

O připravovaných chytrých hodinkách Zopo Z Watch jsme vás již informovali, nyní však tento čínský výrobce přichází se svou vůbec první “nositelností” oficiálně, a tak se na ně můžeme podívat trochu podrobněji. Jak můžeme vidět již na první pohled, vzhled hodinek Zopo Z Watch se nechal inspirovat známými chytrými hodinkami Motorola Moto 360. Zopo Z Watch by tak mohly do oka padnout všem, kteří právě po hodinkách od Motoroly pokukovali kvůli jejich vzhledu a použití kulatého displeje v kombinaci s tělem z nerezové oceli, ale od jejich koupě je odradila stále ještě poměrně vysoká cena. Právě cena má být v případě hodinek společnosti Zopo jedním z hlavních lákadel, přesnou sumu však výrobce bohužel zatím neprozradil. Předprodej by však měl být spuštěn již 3. srpna.

Co by však některé zájemce mohlo odradit, je absence systého Android Wear, namísto něj hodinky Zopo Z Watch používají Nucleus OS, který však nalezneme v celé řadě (převážně čínských) chytrých hodinek. To by mu mohlo zajistit slušnou budoucnost i dostatečnou zásobu aplikací. Co se týče technických specifikací, ty jsou následující:

  • Displej: 1.22″, 240 x 204 px, IPS, kulatý.
  • Procesor: MT 2502A Aster.
  • Konektivita: Bluetooth 4.0.
  • Baterie: 320 mAh.
  • Operační systém: Nucleus OS.
  • Rozměry: 42,5 x 12,5 x 25,5 mm.
  • Hmotnost: 56 gramů.

Hodinky dokáží spolupracovat s Androidem 4.3 a novějším. Co se funkcí týče, nabídnou například krokoměr, monitorování spánku, senzor srdečního tepu či diktafon nebo kalendář. Výrobce přibalil dokonce i vestavěný reproduktor. Hodinky se pak vedle dotykového displeje ovládají také prostřednictvím hardwarového zapínacího tlačítka na boku a senzorového tlačítka domů pod displejem. Bohužel, jak už to tak někdy u elektroniky z Číny bývá, na produktových fotografiích a renderech vypadají hodinky úchvatně, avšak na živo už to taková hitparáda není. O tom se můžeme přesvědčit z prvních “živých” fotografií.

Zopo Z Watch

Pokud vás hodinky Zopo Z Watch zaujaly a nechce se vám čekat na jejich oficiální uvedení do prodeje, nezoufejte, parametry i vzhledem naprosto totožné hodinky totiž již můžete delší dobu zakoupit, stačí se podívat například po hodinkách Zeaplus Watch DM360 nebo Aiwatch P360. Zopo Z Watch tak nejspíš nebudou přímým výtvorem této čínské společnosti, nýbrž pouze rebrandovaným produktem.

Co na hodinky Zopo Z Watch říkáte?

Zdroj: zopomobile.com, GizChina.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)