Telefon ZOPO Speed 8 potvrzen: Čip Helio X20, 4 GB RAM a čtečka otisků prstů

Zopo-Speed-8

ZOPO Speed 8 se pomalu odhaluje a vypadá to, že zatopí zavedeným vlajkovým lodím (minimálně tedy svým hardwarem). Společnost ZOPO již potvrdila nějaké specifikace své nové vlajkové lodi a odhalila její finální podobu.

ZOPO Speed 8 bude velice podobný svému předchůdci ZOPO Speed 7, mezigenerační změny byly z vnějšku hlavně kosmetické. Tvar i kovový rámeček obklopující celý telefon zůstaly neměnné. Mezi největší změny tak patří vystupující čočka hlavního fotoaparátu, dvojitá LED dioda a pod ní se nacházející čtečka otisků prstů. Vítaným zlepšením jsou texturovaná záda, která nahrazují hladký povrch předchůdce.

Zopo Speed 8

Zopo Speed 8 – desetijádro a 4 GB RAM

ZOPO stihlo potvrdit většinu důležitých specifikací, model Speed 8 tak bude jedním z prvním telefonů poháněných zcela novým desetijádrovým procesorem Helio X20 od MediaTeku. Plynulý multitasking zajistí 4 GB paměti RAM, výdrž 3600mAh baterie napájená pomocí USB-C. Pod zadním krytem se bude nacházet ještě NFC a čtečka otisků prstů. Hlavní fotoaparát bude mít 21 MPx se senzorem od Sony IMX230 a dvojitou LED diodou. Pro selfie je určen 8MPx senzor umístěný nad 5,5palcovým displejem s dosud neznámým rozlišením. Kolem displeje jsou zabudované i stereo reproduktory. Výkonný hardware bude pohánět systém Android 6.0 Marshmallow.

ZOPO-speed-8-fingerprint

Jak je z popisu patrné, Speed 8 má velice slibně našlápnuto a mohl by patřit k nejvýkonnějším telefonům tohoto roku. Oficiálně bude představen na MWC v Barceloně 24. února v 10:30. Představení se zúčastní i ambasador značky a mistr světa v MotoGP Jorge Lorenzo.

Ze specifikací je patrné, že nový telefon nebude žádné ořezávátko, cena je prozatím neznámá, ale pokud bude nasazena agresivně a ZOPO se nedopustí přešlapu, mohl by dělat telefonům se Snapdragony veliké problémy. Hlavně díky atraktivnější cenovce, což je u této čínské společnosti zvykem.

zdroj: gizmochina.com

Jaromír Šolc
O Autorovi - Jaromír Šolc

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)