ZOPO Speed 8: Desetijádrové procesory dorazí již brzy. Potřebujeme je?

zopo hlavni

Čínská společnost ZOPO již dříve oznámila, že plánuje počátkem roku 2016 představit svoji novou vlajkovou loď – ZOPO Speed 8. Tento chytrý telefon je zajímavý především proto, že nabídne nový desetijádrový procesor společnosti MediaTek – Helio X20. Nyní vás jistě zajímá, jak dlouho ještě budeme muset čekat, než se nová generace procesorů dostane do prvních chytrých telefonů – pravděpodobně to bude dříve, než byste čekali.

ZOPO Speed 8

zopo speed 8

Prvním zařízením, které bude nový procesor využívat (resp. dostane se první do prodeje), by mohlo být právě ZOPO Speed 8. Chystaná vlajková loď společnosti ZOPO totiž bude představena již 24. února. Ostatní parametry telefonu zatím nebyly oficiálně potvrzeny, proto raději vyčkejme na oficiální představení. 10jádrový procesor se rovněž objeví v telefonu UMI Zero 2, o němž jsme vám psali v našem starším článku.

Potřebují mobilní telefony 10 jader?

Vícejádrové procesory rozdělují uživatele na dva tábory – ti, kteří více jader a vyšší výkon ocení, a ti, kteří v tom vidí jen marketing a zbytečnost. Pravda je většinou někde uprostřed. Více jader, více výkonu, více nábojů pro marketing. To se nedá popřít.

Na druhou stranu ale více jader v procesoru znamená také často menší spotřebu, protože si danou úlohu rozdělí více jader, která jsou úspornější než 1, nebo 2 opravdu výkonná jádra. Otázkou ale stále zůstává, zda 10 jader už není přeci jen trochu moc. Na reálné otestování si budeme muset bohužel ještě nějaký čas počkat.

zdroj: Zopomobile.com

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)