Změřte si tep i bez Samsungu Galaxy S5 – zvládne to aplikace Runtastic Heartrate

Slim young woman drinking water after training

Během veletrhu MWC představil korejský výrobce svou novinku Samsung Galaxy S5. Po čas tiskové konference demonstrovali představitelé Samsungu klíčové funkce nového modelu, mezi kterými zmínili a předvedli jeho schopnost měřit srdeční tep, což publikum v sále ocenilo potleskem. Pokud jste si mysleli, že se jedná o převratnou novinku, není tomu tak. Měřit tep pravděpodobně zvládne i váš telefon. Třeba díky aplikaci Runtastic Heartrate. Runtastic bude pravděpodobně znám všem příznivcům sportovních aktivit. V jeho portfoliu najdeme programy pro běhání, posilování a spoustu dalších. Aplikace pro měření tepu (možná) není tak známá, a proto si ji dnes představíme.

running distance

Jak to funguje?

Můžeme slíbit, že aplikace pro stanovení tepu nepoužívá žádnou křišťálovou kouli, nýbrž váš fotoaparát. Skrze něj je aplikace schopna stanovit váš tep. Pro ověření přesnosti jsem použil svůj spolehlivý sporttester Polar RCX3 s hrudním pásem.

Runtastic Heartrate

Jakmile aplikaci nainstalujete a poprvé spustíte, budete se muset přihlásit. Bez toho vás Runtastic Heartrate nepustí dále. Registraci můžete dokončit skrze Facebook nebo klasicky zadáním e-mailu. Aplikace vás nadále vezme na prohlídku, kde vám sdělí, jak řádně přiložit prst, aby měření bylo co nejpřesnější. Prý se nevyplatí na fotoaparát příliš tlačit, neboť by krev ve vašem prstu neproudila správně. Stačí lehce přiložit prst na fotoaparát a zároveň na přisvětlovací diodu, poté stačí držet dokud není měření dokončeno.

runtastic heartrate runtastic heartrate 1 runtastic heart rate 2

 Aplikace váš výsledek uloží do paměti, abyste si ho mohli později prohlédnout a porovnat s dalšími. Srdeční tep je výborným ukazatelem vaší fyzické kondice. Trénovaný člověk si při běhu zachová nižší tepovou frekvenci, než začátečník, jenž cítí srdce až v krku. Runtastic Heartrate tak dobře poslouží ke sledování vaší vzrůstající fyzičky. Své výsledky si můžete přehledně prohlédnout v záložce historie, kde nechybí graf zachycující naměřené hodnoty.

Screenshot_2014-03-05-10-06-19 Screenshot_2014-03-05-10-12-59 Screenshot_2014-03-05-10-30-17

Jak se cítíte?

Ke každému měření můžete přidat údaj o typu aktivity, kterou zrovna děláte. Zdali jste právě vstali a měříte svou klidovou tepovou frekvenci či jste před/po tréninku nebo si ověřujete svou maximální tepovou frekvenci. Aplikaci též zajímá, jak jste se při měření cítili, což můžete vyjádřit pěti emotikonami.

Screenshot_2014-03-05-10-11-58 Screenshot_2014-03-05-10-11-36 Screenshot_2014-03-05-09-54-00

Aplikace je trochu otravná, co se sdílení na sociální sítě týče. Neustále se vás vyptává na povolení přidávat příspěvky na Facebook či vás jinak nutí se socializovat.

Screenshot_2014-03-05-10-30-11 Screenshot_2014-03-05-10-30-05

Sečteno, podtrženo

Aplikace Runtastic Heartrate mě příjemně překvapila jednoduchostí použití, uživatelským rozhraním a hlavně svou přesností. Jako mínus bych uvedl nutnost přihlášení a neustálé se vyptávání, zda nechcete svůj srdeční tep sdílet na sociální sítě, poněvadž vaši přátelé touží vědět, jak rychle vám bije srdce. V základu je Runtastic Heartrate zdarma (stejně jako ostatní aplikace z dílny Runtastic), verze PRO stojí 50 Kč. Pokud se rozhodnete pro plnou verzi, vyhnete se reklamám (kterých není příliš), dostanete push notifikace typu změř si tep a do historie můžete přidat neomezený počet měření. Ať se rozhodnete jakkoliv, Runtastic Heartrate je velmi povedená aplikace.

Runtastic Heart Rate
Verze 1.2.4
Velikost 9,0 MB
2.2+


Zdarma


49,99 Kč

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)