Blesk, nebo lenochod? Změřte si svou reakční dobu pomocí svého smartphonu

jak změřit reakční dobu

V Obchodě Play nalezneme tisíce zajímavých aplikací všeho druhu, dnes se však zaměříme na nástroj, který prověří vaší reakční dobu. Jak na tom jste?

Jak si změřit svou reakční dobu? Pomůže jednoduchá aplikace Reflex

V dnešním článku si představíme jednoduchou aplikaci Reflex, která nám pomůže prověřit a změřit naši reakční dobu. Princip aplikace je velice jednoduchý. Na displeji telefonu se zobrazí obrazovka s červenou barvu a v momentě, kdy se barva změní na zelenou, je naším úkolem co nejrychleji kliknout na displej mobilního telefonu. Aplikace následně změří časový rozdíl mezi změnou barvy a dotykem prstu. A to je právě naše reakční doba. Není asi třeba dodávat, že čas, kdy se barva změní, je generován náhodně.

Výsledek je naměřen v milisekundách a dozvíme se jej ihned po provedení testu. Test můžeme opakovat mnohokrát, aplikace nám stále připomíná náš nejlepší čas, který se v našem případě usídlil na hodnotě 237 ms. Jsou samozřejmě ošetřeny i případy, kdy kliknete na displeji příliš brzy. Aplikace vás na to upozorní a svůj pokus musíte opakovat.

[appbox googleplay com.games.alendev.reflex]

Reakční doba na zvuk a vibrace

Tím ovšem aplikace Reflex nekončí. Nejjednodušším a nejspíše nejoblíbenějším testem sice bude měření reakční doby na změnu barvy, jsou tu ale ještě dvě další možnosti. Svou reakční dobu si můžete změřit i v případě zvukového signálu nebo vibrací. Funguje to na stejném principu, jen je podnět ke změření rozdílný. K těmto možnostem se dostanete ve vysouvacím menu z levé strany, kde lze přepínat mezi jednotlivými testy.

Jaké je vaše skóre? Pochlubte se s ním v komentářích

Tím veškerá funkčnost aplikace končí a více v ní ani hledat nemusíte. Jde jen zkrátka o změření reakční doby. Aplikace je k dispozici zdarma a je v ní zobrazen pouze reklamní proužek ve spodní části. Naše výsledky se pravidelně pohybovaly okolo hodnoty 300 ms, nejlepším výsledkem bylo 237 ms u testu změny barev. Jakého nejlepšího výsledky jste dosáhli vy? Pochlubte se v komentářích.

Jste s výsledky své reakční doby spokojení? Jaké máte nejlepší skóre?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)