Asus ZenFone 2 a Sony Xperia C4 obdržely aktualizaci na Marshmallow

Android 6 pro Zenfone 2 a Xperia C4

Mobilní svět už pomalu přechází na Nugát. Nicméně v posledních dnech další dvě firmy oznámily, že pro jejich zařízení je dostupný Android 6 ke stažení. Konkrétně se jedná o Asus Zenfone 2 a Sony Xperia C4.

Asus ZenFone 2 se konečně dočkal

Všichni majitelé ZenFone 2 se konečně dočkali očekávané aktualizace. Prozatím jde aktualizace provést pouze manuálně, návod můžete nalézt na oficiálním fóru Asus (ZDE). Za upozornění děkujeme čtenářovi s přezdívkou Streetpunx.

ASUS-ZenFone-2

Přechod na Android 6 Marshmallow připravil i jiné změny. Je to například zrušení podpory APP2SD, nebo odstranění velkého množství předinstalovaného bloatwaru. Celkem se jedná o 21 aplikací, kompletní seznam naleznete u návodu na stránkách Asusu. Dále bude odstraněno pět ASUS aplikací, jako je Email, Calendar, Messaging, Browser nebo Music. Nahradí je služby od Googlu. Nějaké ale i přibudou, včetně kontroverzní aplikace s názvem Dr. Booster.

Starší Xperia C4 a C4 Dual se také může pyšnit Androidem 6

Sony dnes začala uvolňovat Android 6, a to pro telefony Xperia C4 a Xperia C4 Dual. Prozatím to platí na všechny verze, kromě E5353 a E5363. Na ty by se mělo dostat ale velmi brzy také. Aktualizace by se vám měla nabídnout automaticky.

Sony Xperia C4 hlavni

Jako obvykle se doporučuje před instalací aktualizace zálohovat soubory, kdyby se náhodou vymazaly. Je celkem obdivuhodné, že i nyní se Sony postarala o zařízení střední třídy, které vyšlo před více než rokem a půl.

Aktualizovali jste už váš ZenFone 2, nebo Xperii C4 na Marshmallow?

zdroj: asus.com, xperiablog.net

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později
Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (17)