Zastoupení verzí Androidu [leden 2013] – Gingerbread klesl na 45,4 %, Jelly Bean vzrostl na 13,6 %

koláček

Jedním z neduhů systému Android je jeho roztříštěnost, v současné době totiž existuje 7 verzí tohoto systému a výrobcům se nedaří aktualizovat své přístroje na nejnovější verze. I když už od vydání verze 2.3 s označením Gingerbread uběhl nějaký ten pátek, stále si tato verze systému drží bezpečný náskok před ostatními a zabírá nyní 45,4 % (v minulém měsíci 47,4 %). Druhou největší část tohoto koláče tvoří systém Ice Cream Sandwich s 29 % zastoupení a konečně Jelly Bean s 13,6 % na  třetím místě. Nejnovější verze systému Android poskočila z 10 % z minulého měsíce, což je poměrně dobrý nárůst za měsíc. Přesto by Android mohl závidět například konkurenčnímu systému iOS, kde probíhají aktualizace v daleko větším měřítku. To je logicky dáno tím, že modelů iPhone je méně než prstů na lidských končetinách, přístrojů se systémem Android jsou stovky a o aktualizace se stará každý výrobce sám.

nexusae0_2013-02-05_15h18_09

Je otázkou, jak rychle bude systém Jelly Bean přibývat v našich přístrojích, když spoustě výrobců se nedaří aktualizovat ani na starší verze systému. Jedinou zárukou, jak mít nejnovější verzi systému, jsou přístroje řady Nexus, o které softwarově pečuje samotný Google. A nebo se vydat neoficiální cestou a nahrát si do přístroje verzi systému, kterou nestvořil výrobce daného přístroje, ale vývojáři a fanoušci systému Android.

zdroj: androidpolice.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)