Střední Evropa patří mezi oblasti s největším zastoupením Android telefonů

Android telefonů

Společnost Criteo uveřejnila novou zprávu, která se zaměřuje na využívání zařízení při elektronickém obchodování. Z jejich dat jde vidět i to, jaké mobilní systémy se používají po celém světě. Zajímavé je, že zastoupení Android telefonů v naší oblasti patří vůbec k těm největším.

Telefony rostou, tablety ustupují

Když se zaměříme na mobilní zařízení, tak podle počtu provedených transakcí můžeme vidět, že používání tabletů je na ústupu. Ve střední a východní Evropě se tablety používají ke 40 % mobilních transakcí, zbylých 60 % pak mají chytré telefony. Mnohem zajímavější je ale další informace, která se týká operačního systému.

Criteo_graf_150517

Ve střední a východní Evropě se používá v 75 % zařízení operační systém Android. Tím se náš region zařazuje k těm největším, více má pouze Brazílie. Opačný poměr je pak v Austrálii, Velké Británii, Spojených státech nebo Japonsku, kde se téměř ze dvou třetin používají telefony s operačním systémem iOS.

Překvapilo vás tak velké zastoupení Android telefonů v našem regionu?

Zdroj: TZ.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)