Zálohování dat jednoduše a rychle? Google nabízí nový způsob

zalohovani dat

Zálohování dat patří k těm méně zábavným činnostem. Google se to snaží ulehčit s novou službou pro PC a MAC s názvem Zálohování a synchronizace. Nahrazuje tak Google Disk pro počítače a Google Photos Uploader.

Zálohování dat je rychlé a spolehlivé

Služba s názvem Zálohování a synchronizace měla být dostupná již na konci června, jenže na poslední chvíli se odložila, aby mohl Google upravit několik posledních detailů. Nyní už oficiálně spustil tuto novou službu, která nahrazuje starý Google Disk a zálohování Google Fotek. Jedná se v podstatě o odpověď Googlu na iCloud od Applu, nebo Dropbox. A to hlavně díky tomu, že původní programy pro Disk i Fotky už v dnešní době zastarávaly a místo jejich aktualizace, se Google rozhodl vytvořit jeden nový, společný program.

zalohovani dat google

Zálohování dat a fotografií je s Googlem jednoduchý proces. Stačí si vybrat, které složky se mají nahrát a synchronizovat s Google diskem. Díky tomu pak budete moct přistupovat k souborům ze všech možných platforem, včetně telefonů. Program pro počítače s Windows i MAC najdete na této adrese.

Jak zálohovat data a fotky na Google Disk?

Nejprve je potřeba stáhnout samotný program Zálohování a synchronizace, automatická aktualizace na nový program zatím neprobíhá. To můžete učinit na odkazu o odstavec výše. Plusem je to, že jeden program funguje jak pro soubory, tak i fotografie či videa. Poté už stačí jednoduše následovat kroky.

Nejprve je potřeba se přihlásit ke Google účtu, nejlépe k vašemu hlavnímu. Nepodporuje se totiž přepínání účtů. Pokud budete chtít použít jiný účet, budete jej muset odpojit v nastavení od programu a pak ho znovu přidat. Ve druhém kroku si nastavujete, jestli chcete zálohovat fotky a videa i do služby Google Photos, nebo rovnou všechny typy souborů na Google Disk. V nastavení pak můžete tuhle možnost kdykoliv změnit.

V posledním kroku už vybíráte jednotlivé složky z počítače, které chcete, aby se zálohovaly a synchronizovaly. Omezeni jste v podstatě jen úložným prostorem na Google Disku (Každý Google účet má zdarma 15GB, více místa se dá dokoupit), zároveň si můžete vybrat, jestli se mají fotky a videa nahrávat v původní kvalitě, nebo se mají komprimovat, čímž dojde k mírnému zhoršení kvality. Rozdíl je v tom, že původní kvalita se započítává do úložného prostoru.

A to je celé základní nastavení programu na počítači. Poté už se vám začnou automaticky nahrávat všechny zvolené složky na Google Disk. V nastavení aplikace si kromě výše zmíněných věcí, můžete dále také nastavit, jak se mají odstraňovat položky, jestli se má synchronizovat kompletní Google Disk s počítačem. Pokud často využíváte USB disky a paměťové karty, tak se vám bude hodit speciální položka, pomocí které můžete rovnou zálohovat obsah těchto médií a nemusíte jej pracně kopírovat do počítače.

prubeh zalohovani

V neposlední řadě můžete změnit nastavení nahrávání souborů na síť a také vidět využití úložiště. Během krátkého testování jsme nenarazili zatím na žádný problém, a to ani u synchronizace souborů mezi cloudem a počítačem, což je něco, kde měl původní program “Můj disk” občas problémy. Za nás tedy zatím palec nahoru, uvidíme, jak se novinka osvědčí v budoucnosti.

[appbox googleplay com.google.android.apps.docs]

[appbox googleplay com.google.android.apps.photos]

Využíváte na zálohování dat cloud?

Zdroj: blog.google.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)