V americkém městě Des Moines chtějí zakázat hraní Pokémonů. Proč?

zakazat_hrani_pokemonu_ico

Nedávno byl v Rusku zatčen muž, který hrál hru Pokémon Go v kostele. Podle zprávy to vypadá, že si nějaký čas pobude ve vězení. Důvodem omezení svobody má být porušení zákona na ochranu lidské důstojnosti. To v americkém městě Des Moines chtějí zakázat hraní Pokémonů úplně.

Zatímco zatčení ruského hráče má oporu v porušení konkrétního právního předpisu, ve washingtonském městečku Des Moines se budou snažit zakázat hru v rámci celého území. Městští úředníci už dokonce za tímto účelem sestavili výbor, který má celou snahu dotáhnout do vítězného konce.

Pláž ve čtvrti Redondo (Author: Joe Mabel) Pláž ve čtvrti Redondo (Author: Joe Mabel)

Vedení města používá jako argument pro svou “křížovou výpravu” obavy z nárůstu dopravních problémů. Hra sice upozorňuje hráče, že nemají hrát během řízení, někteří lovci však ve snaze pochytat co možná nejvíce příšerek na doporučení nedbají. V krajních případech tak vystavují ohrožení své životy a zdraví, jakož i životy dalších osob.

Hraní Pokémonů přivedlo záplavu hráčů

Město se třiceti tisíci obyvateli, nacházející se v jižní části okresu King amerického státu Washington, čelí v poslední době doslova záplavě hráčů. Ti se ve dne i v noci pohybují v městském přístavu i přilehlém pobřežním parku. Původně tichý a klidný region lákal především rybáře, příznivce vodních sportů a vyjížděk na lodích.

Město chce zakázat hraní Pokémonů v přístavu (Author: Joe Mabel) Město chce zakázat hraní Pokémonů v přístavu (Author: Joe Mabel)

V současnosti zde však dominují stovky hráčů populární hry. Důvodem jejich pobytu je jak možnost ulovit vodní Pokémony, tak i hustá síť pokéstopů a gymů. Celá kombinace tak působí na hráče doslova jako magnet, který je přitahuje ze širokého okolí.

Podle seržanta Douga Jenkinse z místního policejního okrsku se jedná o 150 až 200 lidí, kteří se v noci pohybují zejména v oblasti přístavu. Hráčům je vytýkáno nejen to, že oblastí jezdí a chodí celé hodiny tam a zpět, ale také hlučnost a znečišťování životního prostředí. Zazněly také stížnosti, že někteří pijí alkohol a kouří marihuanu.

Pobřežní park (Author: Joe Mabel) Pobřežní park (Author: Joe Mabel)

Město chce zakázat hraní Pokémonů, Niantic hraje mrtvého brouka

Městský výbor tak žádá Niantic o odstranění herních funkcí z jeho území. Provozovatel hry však zatím na požadavek nijak nereagoval. Představitelé města už nyní bědují, že i když se jim třeba povede hraní Pokémonů zakázat, přijdou postupně další hry v rozšířené realitě. “Toto není konec. Je to jen začátek,” říká správce přístavu Joe Dusenbury. “Asi to bude na dlouhou dobu. Doufal jsem, že to prostě vyšumí.”

Co říkáte na snahu zakázat hraní Pokémonů na území celého města? Spojené státy jsou často deklarovány jako “kolébka demokracie,” kladoucí důraz na osobní práva, takže takový přístup působí možná překvapivě. Myslíte, že městští úředníci dotáhnou svou snahu do vítězného konce? Podělte se o své dojmy a názory v diskuzi pod článkem!

Zdroj: androidauthority.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Jak hrat pokemon go nahled-1

Jak hrát Pokémon Go, když venku prší?

Zprávičky Jan Dolejš Jan Dolejš
4 min. uložit na později

Komentáře (23)