Zajímavost: koncept nového Google telefonu – Nexus 2013

559303_467458473272021_1338063666_n

Dnes pro vás mám další ze zajímavých a tentokrát i povedených konceptů. Známý designér Bob Freking, od kterého máme i XPERII Chaos zvěčnil své představy o novém oficiálním Androidu, kterým je Nexus. Pojďme se pokochat něčím, co by zřejmě nikdy nikdo nevyrobil, protože by to bylo zkrátka moc drahé a když je ta krize, je přece nutné maximalizovat zisk ještě více, než kdykoliv předtím.

Google Nexus 2013 – kompletní specifikace:

  • Podpora 4G sítí
  • 4-jádrový procesor nVidia Tegra 4 s taktem 1,6 GHz
  • 4,8″ AMOLED displej s rozlišením 1600 x 900 px. krytý Gorilla Glass
  • 13,1Mpx. fotoaparát s HD kamerou
  • Google Wireless – telefonování a zasílání SMS zpráv zdarma (telefon bude standardně bez SIM)
  • Android ve verzi 4.2
  • Baterie s kapacitou 3000 mAh

Bob zřejmě zapomněl na zbytek světa, když telefonu nedal SIM modul. Přesto a právě proto je na čase se zamyslet, zda není v těchto technologiích budoucnost. Co mám na mysli? Určitě všichni znáte Skype. Voláte a chatujete zdarma. Ti, kteří tuto službu využívají často, si pořídili i speciální Skype telefon. Teď si představte, že byste si takto volali a chatovali i z mobilního telefonu. Místo Skype by tuto službu poskytoval Google, který by si účtoval zřejmě jakýsi datový balík a kolik byste provolali by záleželo jen na vás. Žádné SIM, žádný balast od operátorů, prostě tak jak píše Bob – pure Google (čistý Google).

[via CP]

Tomáš Hochmuth
O Autorovi - Tomáš Hochmuth

Nadšenec do všeho Androidího, hledám kvality tam, kde by je nikdo nehledal. Rád recenzuji levné Androidy, jelikož jsou to ony, se kterými přichází začátečníci nejvíce… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (31)