YouTube: Jak přehrávat videa se zhasnutou obrazovkou?

YouTube editor videí

Pouštíte si na YouTube hudbu? Pak jistě oceníte možnost poslechu se zhasnutou obrazovkou. Za normálních okolností, pokud obrazovku zhasnete, se YouTube odmlčí. Abyste si mohli tento luxus dovolit, museli byste mít předplacené YouTube Red, které ale do našich končin „nedopajdalo“. Jak tedy zprovoznit přehrávání se zhasnutou obrazovkou?

YouTube v prohlížeči

Tento způsob je samozřejmě zdarma, je velice jednoduchý a měl by fungovat na všech zařízeních a systémech. Spočívá v jednoduché triku, kterým tak trošku ošálíte svůj smartphone. V první řadě zabrouzdejte do Obchodu Play a stáhněte si z něj webový prohlížeč Firefox.

[appbox googleplay org.mozilla.firefox]

Po jeho nainstalování ho otevřete a ve vší pohodlnosti navštivte web YouTube.com. Jakmile se web načte, stiskněte tlačítko „tří teček“ vpravo nahoře a v rozbalovací nabídce zaškrtněte volbu „Desktopová verze“. Stránka se automaticky aktualizuje a načte se plnohodnotný web YouTube, tak jak ho znáte z PC. Pak už jen stačí najít požadované video a v klidu můžete zhasnout obrazovku nebo přenést do popředí jinou aplikaci. YouTube stále zůstává hrát a pro jeho umlčení je potřeba se do prohlížeče vrátit a video ručně vypnout nebo jeho aplikaci killnout.

V každém případě musíme upozornit, že využití tohoto triku není bez chyby. Kvůli tomu, že načítáte celé robustní a velice obsáhlé stránky určené pro PC, stahujete megabajty dat samotných stránek a nejen videí. Pokud tedy tento trik budete chtít využívat i mimo WiFi, tedy z mobilních dat, připravte se na znatelně rychlejší vysosání FUP limitu.

A pokud se nyní chystáte zeptat, zda stejný trik funguje i v jiném prohlížeči, tak vězte, že například v Chromu nikoli. Prohlížečů je ale poměrně hodně, takže se můžete pustit do testování právě těch prohlížečů, které používáte, a výsledky pak oznámit v komentářích pod článkem. Je ale možné, že tento trik bude fungovat i v některém z dalších prohlížečů.

Zdroj: AndroidPit

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)