YouTube čeká velká aktualizace: Zpravodajství bude mít mnohem větší důležitost

youtube velka aktualizace zpravy news

Pro mnoho lidí je YouTube jedinou platformou, na které konzumují online videa. A to zahrnuje i zpravodajství. Například záchrana chlapců z jeskyně v Thajsku je značně probírané téma i na YouTube. Google si je toho vědom a chystá nové funkce, které uživatelům pomůžou najít kvalitní videa ze zpravodajství. Velká aktualizace však přináší více novinek.

Velká aktualizace YouTube přinese hned několik novinek

V nadcházejících týdnech začne Google zobrazovat úryvky článků ve výsledcích vyhledávání. A to hlavně na “žhavé” události. Rovnou i s odkazem na celý článek. Tato funkce se objeví v horní části výsledků vyhledávání a bude obsahovat informaci o tom, že nejnovější zprávy se můžou rychle změnit. Tuto zprávu vždy doprovodí i videa od zpravodajských serverů. Na fotografii níže můžete vidět, jak to bude vypadat v reálném použití.

youtube velka aktualizace zpravodajstvi

Změní se také funkce Top News a Breaking News na hlavní stránce  YouTube. Tyto sekce se prozatím zobrazují v 17 zemích, v následujících měsících se ale plánuje zdvojnásobení. A to už se pravděpodobně dostane i na Českou republiku. Brzy tak možná uvidíme i důležité zprávy na hlavní stránce YouTube.

Dále si můžete všimnout, že při vyhledání témat jako je Severní Korea, se vám nejprve ukážou poslední zpravodajské videa a až poté “klasická” videa, která jsou spojená s touto zemí. V neposlední řadě se také bude rozšiřovat použití encyklopedií, jako je Wikipedia nebo Encyclopædia Britannica. A to hlavně u historických a vědeckých videí, které jsou často předmětem dezinformací. Jako příklad se uvádí přistání na Měsíci apod.

zpravodajstvi zpravy youtube

Ze strany společnosti Google jde rozhodně o zajímavou iniciativu, která může hlavně mladším ročníkům přiblížit zprávy, které normálně nesledují. Takhle je ale uvidí přímo na své oblíbené stránce.

[appbox googleplay com.google.android.youtube]

Jak to vidíte vy? Vítáte více zpravodajství na YouTube?

Zdroj: googleblog.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (6)