YouTube TV: Jak proměnit váš Android na dálkové ovládání YouTube

Screen-shot-2013-01-03-at-12.17.12-PM

Vlastníte chytrou televizi nebo herní konzoli, v jejímž webovém prohlížeči sledujete videa na serveru YouTube a už vás nebaví zdlouhavé vyhledávání? Pak pro vás máme jednoduchý návod, jak přeměnit váš mobilní telefon s operačním systémem Android na dálkový ovladač pro YouTube. To vše díky službě YouTube TV.

Co k tomu budu potřebovat?

Postačí pouze televize/herní konzole nebo PC a mobilní telefon připojený ke stejné Wi-Fi síti. Jakmile bude vše připraveno, postačí několik jednoduchých kroků k tomu, abychom YouTube TV mohli využívat naplno.

Jak na to?

1) V našem webovém prohlížeči otevřeme YouTube TV pomocí adresy https://www.youtube.com/tv.

YouTube TV 1

2) Následně provedeme klasické přihlášení, stejně jako je tomu v mobilní aplikaci YouTube.

YouTube TV 2

3) Po úspěšném přihlášení přejdeme do sekce nastavení, kde zvolíme možnost „spárovat zařízení“. Zde uvidíme 2 možnosti spárování. Tou první je kliknutí na zobrazenou ikonu, čímž dojde k automatickému spárování. Tento postup ovšem nemusí vždy fungovat. My proto v našem mobilním telefonu přejdeme na adresu https://www.youtube.com/pair, kde zadáme zobrazený kód. Další možností je zadání kódu přímo v aplikaci YouTube na mobilním telefonu,

Youtube TV 3

4) Zde vidíme pole pro zadání již zmíněného číselného kódu. Jakmile tak učiníme, dojde ke spárování našeho telefonu s vybraným zařízením.

YouTube TV 4

Po úspěšném spárování se náš mobilní telefon proměnil v dálkové ovládání YouTube, čímž dosáhneme pohodlnějšího vyhledávání a spouštění videí.

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)