YouTube skončí s půlminutovými nepřeskočitelnými reklamami

youtube-skonci-s-30s-reklamami-ico

Máme pro vás dvě zprávy – jednu dobrou a druhou špatnou. Pokud chcete první tu dobrou, pokračujte ve čtení. V opačném případě přeskočte na další odstavec a pak se vraťte :). Nuže: podle zprávy serveru Campaign YouTube skončí s půlminutovými nepřeskočitelnými reklamami, které Google zpravidla zařazoval před sledované video. Vyhledávací gigant v oficiálním prohlášení vysvětlil, že jeho cílem je poskytnout uživatelům lepší reklamní zážitek. “Jako součást tohoto plánu jsme se rozhodli, že od roku 2018 přestaneme podporovat 30sekundové nepřeskočitelné reklamy a zaměříme se na formáty, které dobře fungují z pohledu uživatelů i inzerentů.” Vypuštění nepopulárního reklamního formátu je jistě dobrou zprávou, ale jak říká přísloví: nic se nejí tak horké, jak se to uvaří.

Dostáváme se k té horší části zprávy. Místo 30sekundových reklam bude YouTube častěji zařazovat nepřeskočitelné šestisekundové reklamní spoty, které Google představil v dubnu loňského roku. Portál se také nemíní vzdát 20sekundových reklam, a to přesto, že “si YouTube uvědomuje, že spotřebitelé nemají rádi nepřeskočitelné reklamy,” jak poznamenal Andrew Peake, generální ředitel kreativní agentury VCCP.

YouTube skončí s půlminutovými nepřeskočitelnými reklamami YouTube skončí s půlminutovými nepřeskočitelnými reklamami

Proč YouTube skončí s půlminutovými reklamami?

Důvodem ke změně je rostoucí vliv Facebooku v oblasti online videa. Zatímco dosud byl YouTube jakýmsi centrálním místem pro streamovaný videoobsah, stále častěji nahrávají uživatelé svá videa na Facebook, který je v podstatě konkurenční platformou. “Vnímám to jako signál, že YouTube je velmi znepokojen Facebookem,” řekl Callum McCahon, ředitel pro strategii z Born Social. “Víme, že video je jednou z hlavních součástí plánu Facebooku. Jejich nabídka videí je stále atraktivnější pro různé značky a YouTube panikaří.”

I když se tento krok nebude líbit inzerentům, dle McCahona je to cena, kterou bude YouTube ochoten zaplatit, aby nepřišel o své diváky. Phil Smith, generální ředitel sdružení reklamních agentur ISBA, tento tah uvítal: “Reklamní průmysl potřebuje zlepšit uživatelskou zkušenost s online reklamou a toto je jeden krok správným směrem. Je provedený na základě reakcí spotřebitelů a oznámený v dostatečném předstihu, aby dal inzerentům a agenturám čas přizpůsobit své plány.”

Co si myslíte o záměru vypustit půlminutová reklamní videa?

Zdroje: androidauthority.com, 9to5google.com, campaignlive.co.uk.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (9)