Placené YouTube Red v Česku? Šéfka YouTube prozradila zajímavé informace

youtube red cesko

Už několik měsíců se spekuluje o tom, že YouTube a Google sloučí své služby a přinesou jednu hlavní pro přehrávání hudby. Včera proběhl rozhovor se šéfkou YouTube Susan Wojcicki, ze kterého jsme se mohli dozvědět hned několik zajímavých informací.

YouTube vidí placený YouTube Red jako hudební službu

V rozhovoru řekla šéfka, že službu YouTube Red vnímají jako určenou pro hudbu. To je hodně zajímavá informace vzhledem k tomu, že tato služba startovala jako předplatné, se kterým budete mít YouTube bez reklam, s možností stahování, přehráváním na pozadí a také se dostanete k exkluzivním pořadům. Později se přidala aplikace Hudba YouTube, která nabízí hlavně hudební videoklipy. A nyní to vypadá, že hudba bude mít hlavní slovo.

youtube-red

Právě tato aplikace se spojovala se spekulacemi o spojení hudbou Google Play. Protože jde v podstatě o stejné služby, jedna se akorát zaměřuje na video. Dokonce jsou součástí i stejného předplatného. Pokud máte předplacenou Hudbu Google Play, tak automaticky dostáváte i YouTube Red se všemi výhodami. Tedy pokud je služba podporována ve vaši zemi. A to pravděpodobně není, po celém světě totiž funguje v pěti státech.

To se ale brzy má změnit. Susan Wojcicki totiž v rozhovoru prozradila také to, že podpora YouTube Red se masově rozšíří a přijde do velkého množství zemí. Mluvilo se o čísle 100, což by znamenalo, že s vysokou pravděpodobností služba dostala i k nám. I díky českému zastoupení Google jsme se v minulosti mohli několikrát dočkat zajímavých funkcí mezi prvními zeměmi vůbec. Do první stovky podporovaných zemí bychom se tak měli vlézt bez problémů.

[appbox googleplay com.google.android.youtube]

Těšíte se na službu YouTube Red v Česku?

Zdroj: 9to5Google.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (6)