YouTube Go: Jednoduchý klient, který umožní ukládat videa pro offline zhlédnutí

youtube-go-nahledak

Někteří uživatelé a diváci YouTube o této funkci marně touží již roky, a tak si hledají alternativy za běžného klienta. Řeč je samozřejmě o offline přehrávání videí z YouTube. Ještě více ale tento problém trápil uživatele chudších zemí, jakou je třeba Indie. Tamní operátoři totiž nemohou nabídnout takové pokrytí, na které jsme zvyklí u nás, takže jejich zákazníci si velmi často musí vystačit s připojením 2G. Google se ale rozhodl jednat, protože věří, že konektivita by neměla být překážkou ve sledování. A tak do Indie svolal tým inženýrů, designérů a výzkumníků, a s jejich pomocí postavil „na zelené louce“ nového klienta jménem YouTube Go.

YouTube Go jako jednoduchý, ale oficiální klient

Nová aplikace, kterou celý tým vytvořil, má být jednodušší, rychlejší, relevantnější a díky novým technologiím úspornějším na data a tím pádem i cenově dostupnější. Aplikace je dokonce vytvořená tak, aby mohla fungovat i úplně bez připojení, případně na připojení pomalém. Její uživatelské rozhraní je velice jednoduché, až trochu strohé, ale to kompenzuje relevantně nabízený obsah.

Nejzákladnější rysy celé aplikace se tedy dají shrnout do pár bodů:

  • Hledání a objevování relevantních videí přímo z domovské obrazovky
  • Nabídne náhled videa před stažením či přehráním
  • Před uložením či přeháním nabídne rozlišení videa
  • Umožní sdílet videa bez použití datových přenosů

Nejsmutnější na tom je, že aplikace bude dostupná pouze v Indii. Tedy alespoň oficiálně. U nás se v případě zájmu budeme muset spolehnout na neoficiální balíčky .APK, které ale nemusí být bezpečné pro váš smartphone a vaše data. Uvidíme, jakou cestou se k nám instalační balíčky dostanou (aplikace zatím nebyla uvolněna) a jak bude aplikace fungovat na našem kontinentu. Pokud se bude vše zdát v pořádku, o instalační balíček se s vámi rádi podělíme. V tuto chvíli si ale ještě musíme chviličku počkat.

Za informaci o aplikaci YouTube Go děkujeme Lukášovi Kromholzovi.

Zdroj: googleblog.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)