Xperia Z5 se hlásí o slovo. Přinese nový způsob ostření

SonyXperiaZ5-uvodka

V posledním měsíci se o nové vlajkové lodi společnosti Sony, Xperia Z5, hodně mluvilo a psalo. A také o její zmenšené verzi Xperia Z5 Compact. Poté, co Sony oznámilo konferenci na veletrhu IFA, který začíná již za týden, oznámilo, že právě tam chce uvést na trh své nové dítko.

Britské zastoupení firmy Sony včera večer umístilo na svůj Twitter ukázku, která má své fanoušky připravit na pořádné ostření fotoaparátu. Na obrázku je vidět i smartphone značky Sony, protože je ale obrázek rozmazaný (úmyslně, v důrazu na ostření fotoaparátu), nemůžeme potvrdit, zda je jím některý z chystaných modelů nebo se jedná o některý z již prodávaných smartphonů.

 

 

Je na fotce Xperia Z5?

Pokud budeme trochu domýšliví, a přeci se pokusíme odhadovat model na obrázku, zjistíme, že nejpíš nepůjde o model Xperia Z5. Podle toho jak je na obrázku smartphone uchopen, a jaký je poměr velikostí ruky a smartphonu, by se mohlo spíše jednat o verzi Z5 Compact, která by měla obsahovat stejný hardware v menším těle. Proč si to myslíme? Podle dosavadních informací Sony představí na veletrhu v Berlíně jeden model s úhlopříčkou 5,5″ (Xperia Z5) a jeden model s úhlopříčkou 4,7″ (Xperia Z5 Compact). Stejně tak tomu bylo i na předchozím ročníku veletrhu IFA, kde Sony představilo modely Xperia Z3 a Z3 Compact.

Sony Xperia Z5 render Bude tak nějak vypadat Sony Xperia Z5? Změna designu by mohla prospět. Toto je však jen fanouškovský render.

Pokud se podíváme zpět na obrázek z Twitteru, je nám jasné, že režim automatického ostření bude nějakým způsobem značně vylepšen. Bohužel nám to neříká moc informací, protože možností jak vylepšit automatické ostření je více. Pokud se ale podíváme do střední třídy letošních modelů Sony, konkrétně na model Xperia M5, zjistíme, že jeho hybridní systém automatického ostření je blesku rychlý. A to jde o zařízení do 400$.

Sony Xperia M5 Sony Xperia M5

Také tak nějak doufáme, že Sony přijde i s dalšími vylepšeními. Možná se již ukáže nové prostředí, které se bude více podobat čistému Androidu. Také by Sony mohlo zapracovat i softwaru samotného fotoaparátu.  Do začátku veletrhu zbývá už jen týden, takže se všechno důležité již brzy dozvíme.

Zdroj: PhoneArena, Twitter

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)