Xperia Beta Program: vrcholí testování Androidu 6.0 pro Z3 a Z2

xperia_beta_program

Japonská společnost Sony jako jedna z prvních prezentovala podrobné plány aktualizace na Android 6.0 Marshmallow a jako první představila program testování nazvaný “Concept for Android.” Počátkem února firma vydala aplikaci Xperia Beta Program, která slouží jako pozvánka pro zapojení do širokého betatestování Androidu 6.0 Marshmallow a vychytání všech jeho chyb a nedostatků ještě před publikováním.

Xperia Beta Program: zatím jen pro vyvolené

Neměli bychom pominout důležitý fakt, že tento nový program není totéž jako “Concept for Android,” ale je určen výhradně pro vyzkoušení Androidu 6.0. Jedná se tedy o samostatnou vývojovou větev softwaru. Jinými slovy “Xperia Beta Program” slouží jako beta test kvality oficiálního softwaru, zatímco “Concept for Android” je experimentální software. Sony tímto způsobem aktivně buduje komunitu svých příznivců, kteří jsou ochotni pomoci společnost nejen při formování budoucího softwaru (“Concept for Android”), ale také při odhalování chyb a nedostatků firmwaru, který přijde na trh v blízké budoucnosti (“Xperia Beta Program”).

Pod dosavadních informací je předfinální vydání Marshmallow dostupné pro telefony Xperia Z3, Xperia Z3 Compact a Xperia Z2 jen v několika vyvolených zemích: jmenovitě v Itálii, Nizozemsku a Španělsku. Čeští majitelé uvedených modelů se v Obchodě Play dočtou jen to, že “Tato aplikace není kompatibilní se žádným z vašich zařízení.”

Xperia Beta program v Česku není dostupný Xperia Beta program v Česku není dostupný

Xperia Beta Program celkem jednoznačně naznačuje, že vydání konečné verze by mělo být velmi blízko. Společnost sice neuvedla žádný konkrétní termín, kdy by se zákazníci měli očekávat oficiální aktualizace, nicméně jsme přesvědčeni o tom, že je to otázka týdnů.

Uživatele “Concept for Android” Sony navnazuje, že by se během několika týdnů měli dočkat nové verze softwaru.

[appbox googleplay com.sonymobile.xperiabeta.signup]

Zdroje: Android Central, Xperia Blog, Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)