Xiaomi je nyní druhým největším výrobcem Wearables elektroniky na světě

xiaomi-miband-nasazeny-na-ruce-1

Čínská společnost Xiaomi dnes představuje jednoho z pěti největších výrobců mobilních telefonů na světě. S tím se však evidentně tento výrobce nespokojí. Díky krokoměru Mi Band, který jsme pro vás recenzovali zde, se velmi významně Xiaomi prosazuje i mezi výrobci nositelné (Wearables) elektroniky. A to dokonce tak významně, že v prvním čtvrtletí 2015 obsadilo Xiaomi druhé místo mezi světovými výrobci a zabírá téměř čtvrtinu celkového trhu. Celkem solidní náskok si prozatím udržuje společnost Fitbit, která stojí například za povedenými krokoměry Fitbit Flex. Výrobce jako Garmin, Samsung či Jawbone již nechalo Xiaomi za sebou.

Krokoměr Xiaomi Mi Band

Xiaomi MiBand - nabiječka

 

Kde je klíč úspěchu? Především v ceně – společnost Xiaomi prodává svůj krokoměr Xiaomi Mi Band za velmi nízkou cenu v porovnání s konkurencí, na což zákazníci zkrátka slyší. Velkou výhodou je rovněž dlouhá výdrž na jedno nabití, která se blíží až měsíci. Neznámou je prozatím společnost Apple, která se díky prodejům Apple Watch jistě vyhoupne nahoru. Prozatím ale nejsou známy oficiální výsledky prodejů, takže si na zařazení této společnosti budeme muset ještě počkat.

Chcete si nositelnou elektroniku vyzkoušet na vlastní kůži? Pak dorazte na Alza Android RoadShow 2015.

zdroj: engadget.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)