Tři starší Xiaomi telefony obdržely aktualizaci na Android Oreo

xiaomi telefony obdrzely aktualizaci na android oreo

MIUI 10 už sice vychází v betaverzi, neznamená to ale, že by se na MIUI 9 zapomnělo, ve skutečnosti to bude trvat ještě několik měsíců, než Xiaomi vydá stabilní verzi. Důležitou informací je to, že MIUI 10 nepřináší aktualizaci na Android Oreo. Nová verze Androidu může vyjít i na MIUI 9. Což se stalo i teď a na tři starší modely vychází konečně Oreo.

Další tři Xiaomi telefony obdržely aktualizaci na Android Oreo

Pokud jde o aktualizace systému Android, tak je Xiaomi oproti konkurenci hodně pomalé. Nejdříve aktualizace přišla na vlajkové modely roku 2017, a to Xiaomi Mi 6 a Xiaomi Mi Mix 2. Nedávno se také objevila Android 8.1 Oreo na Xiaomi Redmi Note 5 Pro. Ale hodně populárních telefonů stále funguje na Androidu 7 Nougat.

Xiaomi Mi5

Zajímavé je, že některé telefony mají ještě i Android 6 Marshmallow, přitom ale všechny fungují na nadstavbě MIUI 9. I to ukazuje, jakou důležitost mají pro Xiaomi aktualizace samotného Androidu, a že radši dávají přednost své nadstavbě. Zpátky ale k novým zařízením, které obdržely Android Oreo.

Jde o telefony Xiaomi Mi 5, Xiaomi Mi Mix a Xiaomi Mi Note 2. Jedná se o již starší vlajkové modely, rozhodně je ale potěšující, že se dostalo na aktualizaci. Update už je dostupný ve stabilní verzi a přichází s nadstavbou MIUI 9.5. S aktualizací tak neobdržíte MIUI 10, ta vyjde později.

[aps_product_sz id=“384563″]

[aps_product_sz id=“414679″]

[aps_product_sz id=“414632″]

Obdrželi jste již aktualizaci na Android 8 Oreo?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později

Komentáře (9)